Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kołysanka na dzień dobry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stępa lub forsownym truchtem, jak głupi Grześ przez wieś, tak ja wędruję przez sieć. Czytam blogi, portale, strony. Dobre, złe, wszystkie, jakie się nawiną. Zaglądam do skinów, faszystów i innych kuglarzy miłujących niepokój. Podziwiam ich tupety i bzdety napawając się wstrętem. Niekiedy zatrzymuję się moment, czasami dłużej i włażę na strony paskudne, jak daleka memu sercu biblia dla satanistów z PiS.
Wtedy ogarnia mnie szewska pasja, wierutne obrzydzenie. Wtedy byłbym gotów latać z naostrzoną siekierą, wywijać nią młynka i robić nią komu gustowny przedziałek.
A widzisz. I tu się nie zgodzimy, mówiąc dość delikatnie.

Ja dość już mam słuchania "proroków" "nowych dziejów. Wiesz co, jakoś odrzucał mnie ten kreowany przez nich świat, gdzie głupotę uważa się za mądrość a zboczenie za normę. Moim skromnym zdaniem robi się wreszcie w miarę (choć jeszcze nie tak jakbym chciał) normalnie. Dla mnie jest zbyt mało radykalnie, ale przynajmniej kierunek jest właściwy.
O, kolego, na łatwiznę idziesz razem z mass mediami. Jak zawsze w podobnych sytuacjach powtarzam - nie jestem jakimś zwolennikiem PIS, ale takie gnojstwo muszę skarcić. 

"Zaglądam do skinów, faszystów i innych kuglarzy miłujących niepokój. Podziwiam ich tupety i bzdety napawając się wstrętem".
 A PÓŹNIEJ
"Wtedy byłbym gotów latać z naostrzoną siekierą, wywijać nią młynka i robić nią komu gustowny przedziałek."

Cosik nie styka? To może Ty piszesz u tych skinów i faszystów miłujących niepokój, bo z tą siekierą toś niemal tak pokojowy jak dżichadziści. A rzeczowy i pełen przelewającej się wszystkimi otworami ciała mądrości, że aż mi z zazdrości rzęsy na plecy uciekły.

"Jak daleka memu sercu biblia dla satanistów z PiS" - WTF?! Co jak co, ale bijący religijnością w oczy PIS-owcy tak pasują mi do satanistów, jak Nergal do habitu.
Niewypał, jad dla samego jadu, kalkowanie szmatławej propagandy, za dużo TVN-u i najwyraźniej za mało magnezu w diecie. Ale wrzuć to na portal Wyborczej, a dostaniesz więcej lajków, niż zdołałbyś udźwignąć.

Z Bogiem

To po cóż czytasz propagandę, jeśli Cię denerwuję? Szanuj zdrowie swoje Big Grin
Gdy się samemu sobie pod oczy podsuwa wszechobecną dziś propagandę, hipokryzję i oszustwo nic dziwnego, że się siekiera w kieszeni otwiera, zwłaszcza, że ci co krzyczą o "komunistach i złodziejach" sami takowymi są zgodnie z przysłowiem "Złodziej krzyczy: łapać złodzieja".
Dbaj autorze o higienę umysłu i odpuść czytanie bredni z sieci kłamstw.
Nazywanie obłudników religijnych "satanistami" to przesada. Może i w swych działaniach złemu służą, ale z pewnością bez świadomości tego. A jeno oportunizm i chęć zysku im przyświeca.
Gunnar

Właśnie dbam o higienę umysłu i stąd mój zacietrzewiony tekścik z siekierą, albowiem „jaki bodziec, taka reakcja”. Innymi słowy: jeśli prowadzisz dialog z tumanem i chcesz być przez niego zrozumiany, musisz posługiwać się jego językiem, gdyż innego nie zna.