Via Appia - Forum

Pełna wersja: Realizm magiczny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z początku wyrażę, mniej czy bardziej zasadną, niepewność, czy zamieściłam wątek w odpowiednim dziale.
Za wszystkie grzechy serdecznie żałuję.
Przechodząc już do właściwego tematu - ostatnimi czasy w oko wpadł mi właśnie realizm magiczny, jednakże przyznaję, że nie za bardzo orientuję się, po jakie tytuły związane z nim warto na początek, i ogółem, sięgnąć i w których najlepiej widać jego istotę. Jest ktoś może obeznany w tego typu literaturze i skłonny bliżej określone tytułem albo nazwiskiem "coś" polecić?
Sto lat samotności - Garcia Marquez. Obowiązkowo Smile Sztandarowa pozycja tego nurtu (i chyba najlepsza, przynajmniej z tych, które dotychczas przeczytałem).
Bardzo dziękuję, Hanzo. Smile
Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz Smile

Często, kiedy coś jest dumnie określane jako "arcydzieło literatury", w rzeczywistości ledwo daje się taką książkę czytać, ale w przypadku "Stu lat samotności" jest inaczej - Marquez ma taki język narracji, że ciężko oderwać się od lektury, którą człowiek pożera na bezdechu (no, przynajmniej ja tak miałem). Big Grin
Czytałem to ładnych parę lat temu, ale wciągnęło mnie jak żadna inna książka.
A przecież, ja nie przepadam za literaturą iberoamerykańską.
Marquez, po prostu, niesamowicie prowadzi swoją narrację i odkrywa magię w zwykłych rzeczach.

Ja też polecam.

Jurek
I ja mam taką nadzieję, Hanzo.
No nic, w takim razie jeszcze raz podziękuję obu Panom. Już ją upolowałam. Big Grin