Via Appia - Forum

Pełna wersja: fajerwerki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wkrótce radość wielka
petardy szykują

będzie huk zostaną śmieci
ktoś bez oka lub palca

tym się nie przejmują
będą fajerwerki

poproszą do tańca
Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale moim zdaniem zamiast tego "walca" pasowałoby bardziej "tańca". No i rym szykują-przejmują.
Wiersz fajny, podoba mi się to brutalne wtrącenie, ładny kontrast.
(31-12-2015, 16:38)Delside napisał(a): [ -> ]Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale moim zdaniem zamiast tego "walca" pasowałoby bardziej "tańca". No i rym szykują-przejmują.
Wiersz fajny, podoba mi się to brutalne wtrącenie, ładny kontrast.

Zmieniłem walec na taniecSmile
Bardzo dobra zmiana na taniec Smile Zdecydowanie lepiej brzmi.
Nie podobają mi się przecinki na końcu wersów. W tym przypadku usunęłabym całkowicie interpunkcję.
Cytat:będzie huk, zostaną śmieci,
ktoś bez oka czy palca,
Przed palca dodałabym krótki wyraz dla lepszego dźwięku. Może też albo po prostu powtórzyła bez.

Stosownie do dnia Big Grin Chociaż muszę powiedzieć, że czytałam już lepsze Twoje wiersze.
(31-12-2015, 19:13)Lexis napisał(a): [ -> ]Bardzo dobra zmiana na taniec Smile Zdecydowanie lepiej brzmi.
Nie podobają mi się przecinki na końcu wersów. W tym przypadku usunęłabym całkowicie interpunkcję.
Cytat:będzie huk, zostaną śmieci,
ktoś bez oka czy palca,
Przed palca dodałabym krótki wyraz dla lepszego dźwięku. Może też albo po prostu powtórzyła bez.

Stosownie do dnia Big Grin Chociaż muszę powiedzieć, że czytałam już lepsze Twoje wiersze.

już zmieniłemShy
Jak pisałeś o Bożym Narodzeniu, użyłeś identycznej konstrukcji:

Cytat:wkrótce Boże Narodzenie
nastrój udzieli się w pełni
bałwanek użyczy kredytu
będą procenty i wyżerka
marzenie wielu się spełni

Boli mnie takie ograniczenie i irytuje konstrukcja. :p

Mi się nie podoba (poza pointą), jest dokładnie tak samo dennie (no może nie aż tak, bo jednak ta pointa mi całkiem podeszła) jak w innych krótkich wierszykach. Nie dla mnie, ale może ktoś inny...? Smile

Także ze względu na tę pointę - 2/5.
Potrafisz lepiej. Angel
(31-12-2015, 21:56)BEL6 napisał(a): [ -> ]Jak pisałeś o Bożym Narodzeniu, użyłeś identycznej konstrukcji:

Cytat:wkrótce Boże Narodzenie
nastrój udzieli się w pełni
bałwanek użyczy kredytu
będą procenty i wyżerka
marzenie wielu się spełni

Boli mnie takie ograniczenie i irytuje konstrukcja. :p

Mi się nie podoba (poza pointą), jest dokładnie tak samo dennie (no może nie aż tak, bo jednak ta pointa mi całkiem podeszła) jak w innych krótkich wierszykach. Nie dla mnie, ale może ktoś inny...? Smile

Także ze względu na tę pointę - 2/5.
Potrafisz lepiej. Angel

okBig Grin
(31-12-2015, 16:42)skrobipiórek napisał(a): [ -> ]Zmieniłem walec na taniecSmile
Szczepanowi szkoda tego walca i szkoda, że tak krótko.