Via Appia - Forum

Pełna wersja: Ożywić wspomnienia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
w myślach zatopiony zamykasz się w sobie
płyniesz wspomnieniami nawet o nich śniłeś

będąc w swoim świecie rozważasz co zrobisz
życie mija szybko nie bardzo wierzyłeś

dni wciąż upływają jak wody rzekami
czasu nie zatrzyma żadna w świecie siła

tyle miłych wrażeń jeszcze jest przed nami
jednak szukasz chwili która się skończyła
Skrobipiórku, nie czytałam chyba wszystkich Twoich wierszy, ale z tych, które widziałam - ten zdecydowanie jest najlepszy. Gładki, czyta się płynnie - także na głos. Nie wydaje się banalną rymowanką, niesie za sobą myśl i emocje. Nostalgicznie się zrobiło.
Naprawdę ładnie. Smile
(20-12-2015, 14:18)Tjereszkowa napisał(a): [ -> ]Skrobipiórku, nie czytałam chyba wszystkich Twoich wierszy, ale z tych, które widziałam - ten zdecydowanie jest najlepszy. Gładki, czyta się płynnie - także na głos. Nie wydaje się banalną rymowanką, niesie za sobą myśl i emocje. Nostalgicznie się zrobiło.
Naprawdę ładnie. Smile

DziękujęSmile
Prawda, wiersz to zdecydowanie twój najlepszy. Ja czytałem chyba wszystkie (zwykle są, chwalić boga, krótkie) w przeciwieństwie do koleżanki wyżej. A tak się składa, że ten przeczytałem zaraz po wierszu o dębie, co się słania, dla odmiany no, niezupełnie ciekawym. I wycofałem się z komentarza, bo serio - ej kurde, znowu mam być naczelnym malkontentem? Pytam siebie. Odpuściłem. Jakże miłe zaskoczenie mnie spotkało Smile Mogę coś wreszcie pochwalić. Wiersz jest kompletny. Świetna puenta. Niby banalna i wtórna, gdyby to rozważyć, tymczasem wcale tak się nie prezentuje.
(20-12-2015, 15:58)miriad napisał(a): [ -> ]Prawda, wiersz to zdecydowanie twój najlepszy. Ja czytałem chyba wszystkie (zwykle są, chwalić boga, krótkie) w przeciwieństwie do koleżanki wyżej. A tak się składa, że ten przeczytałem zaraz po wierszu o dębie, co się słania, dla odmiany no, niezupełnie ciekawym. I wycofałem się z komentarza, bo serio - ej kurde, znowu mam być naczelnym malkontentem? Pytam siebie. Odpuściłem. Jakże miłe zaskoczenie mnie spotkało Smile Mogę coś wreszcie pochwalić. Wiersz jest kompletny. Świetna puenta. Niby banalna i wtórna, gdyby to rozważyć, tymczasem wcale tak się nie prezentuje.

Dzięki miriad za ocenęSmile
Cytat:czasu nie zatrzyma żadna w świecie siła
Tu powiało banałem, ale poza tym zgadzam się z przedmówcami.
Zaskakujesz. Smile

5/5
No to ja się przyczepię. Wiersz rzeczywiście płynie, tak jak lubię, ale...

Cytat:płyniesz wspomnieniami które już przeżyłeś
Jakieś to mi się wydaje nielogiczne. Nie przeżywa się wspomnień, tylko zdarzenia, które się potem wspomina.

A reszta to zlepek truizmów:
- życie szybko mija
- dni wciąż upływają
- czas się nie zatrzyma

To wszystko jest prawdziwe, tylko... takie oczywiste. Jeśli o tym mówić po raz kolejny, to w jakiś mniej banalny sposób.
BEL jest niedobra, bo mi zabrała możliwość wystawienia gwiazdki.
(20-12-2015, 16:41)Antonia napisał(a): [ -> ]BEL jest niedobra, bo mi zabrała możliwość wystawienia gwiazdki.

Smile Bardzo wszystkim dziękuję Smile
Nie zabrałam. Ocena gwiazdkowa się sumuje i wyciąga się średnia. Smile czyli np. Jak ja dam 1, Ty 5, to autor dostanie 3, jeszcze jedna 5 i dostanie 4. :p
(20-12-2015, 16:20)czarownica napisał(a): [ -> ]No to ja się przyczepię. Wiersz rzeczywiście płynie, tak jak lubię, ale...

Cytat:płyniesz wspomnieniami które już przeżyłeś
Jakieś to mi się wydaje nielogiczne. Nie przeżywa się wspomnień, tylko zdarzenia, które się potem wspomina.

A reszta to zlepek truizmów:
- życie szybko mija
- dni wciąż upływają
- czas się nie zatrzyma

To wszystko jest prawdziwe, tylko... takie oczywiste. Jeśli o tym mówić po raz kolejny, to w jakiś mniej banalny sposób.

Dzięki za trafne spostrzeżenie, zwróciłem na to uwagę/ płyniesz wspomnieniami które już przeżyłeś/ i dokonałem zmiany
Angel
Co Ty, skrobipiórek, mnie się ten wers podoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(20-12-2015, 17:28)Antonia napisał(a): [ -> ]Co Ty, skrobipiórek, mnie się ten wers podoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co się z Wami mamCool
Może wyjaśnię moją reakcję:
Ponieważ zajmujesz się poezją, więc wspomnienia jak najbardziej mogą płynąć.
Stron: 1 2 3