Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stoisz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
stoisz jak dąb na wzgórzu
którego nic nie osłania

wiatr nim targa na boki
pod naporem się słania

trwasz mocno na przekór
wprawdzie wichry wielu złamały

choć ciężar życia przygniata
nadal jesteś i trwasz

powód dumy i chwały
Wow, wow, wow!!!

No nie wierzę...

Skrobipiórek, no nie wiem, co powiedzieć...

To jest dobre, dobre....

I przede wszystkim, że takie pozytywne.
(19-12-2015, 08:55)Antonia napisał(a): [ -> ]Wow, wow, wow!!!

No nie wierzę...

Skrobipiórek, no nie wiem, co powiedzieć...

To jest dobre, dobre....

I przede wszystkim, że takie pozytywne.

Dziękuję Antonio, wiesz co?
Naprawdę jesteś fajnaSmile
Aż mi się oczy zaszkliły ze wzruszenia.
(19-12-2015, 09:09)Antonia napisał(a): [ -> ]Aż mi się oczy zaszkliły ze wzruszenia.

Big Grin
Ja nie jestem fajna, bo nie słodzę, ale powiem, że to jeden z Twoich lepszych wierszy. Szkoda tylko, że zgubiłeś rytm, bo byłoby całkiem super.
(19-12-2015, 12:05)czarownica napisał(a): [ -> ]Ja nie jestem fajna, bo nie słodzę, ale powiem, że to jeden z Twoich lepszych wierszy. Szkoda tylko, że zgubiłeś rytm, bo byłoby całkiem super.

Oj tam ,oj tam, zaraz myślisz o cukrze.

A gdzie ten rytm się zgubił?
Cytat:A gdzie ten rytm się zgubił?

To ja się pytam gdzie? Big Grin
To Twój rytm i Twój wiersz. Może wywiał go wiatr.
(19-12-2015, 12:49)czarownica napisał(a): [ -> ]
Cytat:A gdzie ten rytm się zgubił?

To ja się pytam gdzie? Big Grin
To Twój rytm i Twój wiersz. Może wywiał go wiatr.

Aj, tak mogło byćBig Grin
A, no to dobrze. Twój wiersz, możesz z nim robić co Ci się żywnie podoba. Mi brak rytmu na ogół przeszkadza, zwłaszcza w wierszach rymowanych. Lubię kiedy wszystko mi wtedy płynie. Ale to tylko moje spojrzenie na poezję.
Zgadzam się z czarownicą. Brak rytmu psuje przyjemność z czytania. Poza tym naprawdę genialny wiersz.

Cytat:choć ciężar życia przygniata

Tutaj bym się jeszcze przyczepił (uwaga, znawca mówi). Oderwane to nieco od tego motywu wiatru.

Ogólnie bardzo na plus, podoba mi się!
DAMN
Skrobipiórku, ten wiersz jest genialny!
Ode mnie 5/5.

To jest styl, który lubię. Nie przeszkadza mi brak rytmu, rymy trafiają się raz na jakiś czas jak liście w tym wietrze. Wprawdzie "ciężar życia" bym jakoś zmetaforyzowała, ale ponieważ widzę mega skok w tym utworze, to przymykam oko. Wink
(19-12-2015, 16:55)BEL6 napisał(a): [ -> ]DAMN
Skrobipiórku, ten wiersz jest genialny!
Ode mnie 5/5.

To jest styl, który lubię. Nie przeszkadza mi brak rytmu, rymy trafiają się raz na jakiś czas jak liście w tym wietrze. Wprawdzie "ciężar życia" bym jakoś zmetaforyzowała, ale ponieważ widzę mega skok w tym utworze, to przymykam oko. Wink

DziękiSmile