Via Appia - Forum

Pełna wersja: niezapowiedziany gość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skąd się wziąłeś smutku,
przedziwna istoto?
Z niedopałków szczęścia
wyrzuconych w błoto?

Z pragnień, co chcą fruwać,
lecz nie mają mocy?
Ptaków wesołości
ustrzelonych z procy?

Gdzie twe źródło smutku?
W rzece niespełnienia?
Jeziorze goryczy?
Oceanie cienia?

Chcę cię tam odesłać,
bo mi, wyjątkowo,
dzisiaj ta wizyta
nie na rękę - słowo.

Idźże skąd przyszedłeś,
masz na drogę bilet.
Nie rób takiej miny,
wrócisz tu za chwilę.

Daj się blaskiem szczęścia
nacieszyć troszeczkę.
Wiem, że i tak przyjdziesz,
by zgasić tę świeczkę.
Smile
Baaaaardzo ładne. Lubię.
ale tak serio serio? Big Grin
No pewnie ;> A czego tu nie lubić? Zaręczam, to, co tobie się podoba w tym tekście, spodobało się i mnie. Zwłaszcza początek.
Cytat:dom twój chcę odnaleźć
bo mi wyjątkowo
dzisiaj ta wizyta
nie na rękę - słowo
Najsłabsze. Rytm, rym a i troche logika - z deeeeczka kuleją. Dom odnaleźć, aby do niego odesłać, tak? Bo wizyta jego - tego smutku, nie? No. To trochę takie dziwne jak dla mnie, że zdecydowałaś się na "odnaleźć twój dom". Nie wiem, czemu akurat tak.
Reszta po prostu bezbłędna! Chylę czoła, czekam dalszych wierszy Smile
Ktoś tu się niedawno zarzekał, że z poezją to mu nie bardzo po drodze. Rytm zakulał w przedostatnim wersie ostatniej zwrotki. Ten wiersz aż się prosi o interpunkcję. To jakby mowa do podmiotu, padają pytania i wydzielenie myśli znakami aż woła o realizację. Np.
Skąd się wziąłeś smutku,
przedziwna istoto?
Z niedopałków szczęścia
wyrzuconych w błoto?

To dobry wiersz, Czarownico. Oryginalne są środki, ciekawy tok myśli i prowadzenie. Nie pasuje mi tylko do całości taka, krótka sylabiczność wersów. Raczej do wierszy dla dzieci się nadaje, a temat jest nieco poważniejszy. Ale podoba mi się.Blush
Właśnie, interpunkcja. Ja sama nie lubię jej braku w wierszach, ale tu akurat są prawie same pytania i nie chciałam przesadzić z pytajnikami. Z drugiej strony wiem, że teraz jest mało czytelnie.

Dzięki za opinie Smile

Poprawilam z tym domem. Teraz chyba ciut lepiej.
Wyszło świetnie. Nie jestem poetą, dlatego moja opinia jest gówno warta ale widzę, że nie mnie jednemu się podoba zatem, dzieło udane.
Pozdrawiam
Dziękuję Angel
Ja mam podobnie, jeśli chodzi o komentowanie poezji Wink
Cofnąłem się kilka stron i na chybił trafił...

Dzisiaj po prostu mam szczęście.

Cudowny wiersz na dobranoc.