Via Appia - Forum

Pełna wersja: Operacja – „głupoty”
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
głowa już się nie rozgląda
skalpel błyska w ręku ordynatora
nowy otwór pozwala przeglądać zawartość

chirurg przestraja neurony
by nie fałszowała gry pierwszych skrzypiec
odcina początek poznania

tuż nad wzgórzem nie poznanego
rutynowe psychomanipulacje - dla zrozumienia końca
kleszcze zaciski pewność ręki

następna

okaleczona głowa wychodzi z narkozy
otwiera oczy - już widzi prawdziwą dal
oddycha - bo nie jest wredna

to też był KOD - mamrocze chirurg
nie nadążymy - patrz statystyki
Brr... Wiersz aż zbyt plastyczny.
Ale jak na poezję to dobrze, bardzo dobrze.
Cytat:były przerzuty /mamrocze chirurg/
patrz statystyki
Statystki zbyt kojarzą mi się z grą komputerową, co tutaj nie pasuje mi do końca.
Pozdrawiam
Chciałaś tego czy nie, przekonałaś mnie - dobrze mi ze swoją głupotą. Podziękuję za gwałt-operację na moich głupich skłonnościach. Do niewiedzy i dopytywania. I do złośliwych uwag ignoranta, który bardzo chce wszystko wiedzieć.

A może rozmyślałaś sobie o tym, że cywilizacja i normy kastrują nas z naturalnej głupoty, ciekawości świata? Oby nie, oby nie, bo ci uwierzę.

Najtrudniej dla mnie znieść, gdy waham się przy interpretacji utworów osób takich jak ty - bo wiem, że piszesz co czujesz i myślisz, a nie silisz się na poetyckość jak ja czy - nie raz, nie dwa - wiele innych osób. I wiedzieć, że jesteś prawdziwa i rozmyślasz, a jednocześnie nie do końca docierać do puenty... Już wolę trwać w błędnej interpretacji, ale przynajmniej być do niej przekonanym, bo wtedy jest spokój i już.

Ale myślenie na złe mi nie wyjdzie, nieważne czy coś z niego wyjdzie czy nie, nie?
A ja wiersza nie łapię i to prawie wcale. Tak, wiem, o czym to (wyłącznie za sprawą tytułu) ale poszczególne wersy... no dobra, jestem ślepy i głupi, bo nijak ich nie kumam. No bo co ma znaczyć to, że głowa pacjenta, amputowana jak tuszę, oddycha BO NIE JEST WREDNA?

Cytat:chirurg przestraja neurony
by nie fałszowała gry pierwszych skrzypiec
To błąd, czy tak miało być?
"Głupota" jest w cudzysłowie, bo tak naprawdę czym ona jest. Sterują nami wszyscy, operują nasze mózgi za pomocą mediów a nasza "głupota" się mnoży, coraz więcej jest oświeconych "głupoli" którzy martwią się o przyszłość nie tylko swoją ale i kraju. Napisałam ten tekst w czasie wyborczym Komorowskiego kiedy stwierdził: "Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski." Miriad, zoperowana oddycha, wiem powiesz, głupoty, ale tak mi się naplotły. Dziękuję, że czytacie. Dla polityków jesteśmy "głupolami" trzeba nas zoperować byśmy mądrze zagłosowali Smile