Via Appia - Forum

Pełna wersja: ukrzyżowanie po raz drugi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
a jeśli trzeba będzie klęczeć nocą
batem wyrzutów skrwawiać plecy
paść krzyżem
przepraszać
za winy swoje i obojętnych przechodniów

no cóż mesjaszu
nadstaw dłonie i stopy pod gwoździe

zapal i walnij setkę
olej jęczących i pokrzywdzonych

wstyd
że chciałem zbawiać
będąc potępionym
o dobre dobre
Przesadnie się nie rozwinąłeś Miriad, ale dzięki za zajrzenie i jak mniemam - pochwałę. Bo u Ciebie to nigdy nic nie wiadomo...AngelTongue
Usunąłeś dwa wersy, nie?

Teraz wydźwięk jest zupełnie inny niż w pierwotnej wersji.
Trochę karkołomnie, ale nie wiem, czy lekkie igranie z ogniem za pierwszym zapisem nie nadawało przyjemnej pikanterii. Nie pamiętam za dobrze, które wersy usunąłeś. Chyba było w tym jedno półwyzwisko. "Durniu", nie? Brakuje tego łącznika, imho.
BEL, teraz taki trynd minimalistyczny, a ja poeta przypadkowy, od nastroju do nastroju, to się przyporządkowuję. Był tam dureń i palenie senników i mądrych ksiąg, ale mnie napadli, że przegadałem to uciąłem. Ło rany! Do dupy wyszło?Huh
(18-04-2015, 14:57)mirek13 napisał(a): [ -> ]BEL, teraz taki trynd minimalistyczny, a ja poeta przypadkowy, od nastroju do nastroju, to się przyporządkowuję. Był tam dureń i palenie senników i mądrych ksiąg, ale mnie napadli, że przegadałem to uciąłem. Ło rany! Do dupy wyszło?Huh

Dobrze wyszło Smile
Nie no, spoko jest. Tylko nie wiem, czy przekaz jest dla mnie jaśniejszy przez tego "durnia" w pamięci, czy nie. Po prostu mi pasował i był taką granicą międzyzdaniową. Takie B między A i C. Teraz jest A i B', choć postronni nie widzą prima. Bo albo nadstaw dłonie, albo olej jęczących. W obecnym zapisie jest ciąg: nadstaw dłonie i olej jęczących. Poprzednio albo i alternatywa były jasno zaznaczone, co by nie pozostawić wątpliwości, więc w obecnym stanie pozostawia wolność niedointerpretowania. Angel
Tak według mnie, mniej więcej. Wink
nie nie, kolega, naprawdę dobre Smile zero aronii. jak mi się coś podoba, zwykle się po prostu podoba - o czym tu się rozpisywać? tym bardziej, że wsio jest już czarno na białym.
mnie też brakuje poprzedniej wersji.
może się mylę, ale na autora chyba wpłynęły ostatnie święta wielkanocne. ot, kilka poglądów zawartych w kilku wersach. Wierzący mógłby poczuć się urażony, ale mnie się podoba.
A w sumie, to jakby wcisnąć samotne "albo" jako łącznik?



Daję 5/5
Niestety nie widziałam poprzedniej wersji, więc nie mam z czym porównywać.
To, co widzę na ten moment, podoba mi się. Uderzająca myśl ubrana w proste, aczkolwiek przemawiające do wyobraźni słowa.
Cytat:wstyd
że chciałem zbawiać
będąc potępionym
Zdecydowanie najlepszy fragment.
Pozdrawiam