Via Appia - Forum

Pełna wersja: pod wiatr
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
człowiek wraca sponiewierany
jak Buka widać tylko ślady obuwia
lub powgniatane gumy do żucia

chce żeby choć raz coś się udało
nawet tylko obciąć paznokcie
albo włożyć stopy w kapcie

tu nikt nie pyta szkło wadzisz
bo kto umarł ten nie żyje
nie ważne skąd pochodził
ani czy miał wykupioną wycieczkę na Marsa

potem wręczą mu wieniec
medale będą dzwonić o ścianę
poruszane wiatrem

on nie prosił o nihilizm
losował szansy jak w Eurobiznesie

teraz włączył gramofon
Frank mu doradza żeby robił po swojemu
ale jego już dawno stało się obce
on nie prosił o nihilizm......nihilizm urodził się z gniewu, nienawiści, rozpaczy, rozczarowania, rezygnacji, nudy. Nihilizm jest postawą człowieka, który, odrzucając istniejący porządek, nie potrafi sobie wyobrazić jego możliwych ulepszeń, skutkiem czego popada w stadium destrukcji czy autodestrukcji.
To dziwne. Nie ma podwójnego tytułu, nikt nie robi ze mnie idioty, a mnie się podoba. Chyba pierwszy z Twoich. Jesteś bardzo zły, że mi się podoba? To musi być straszna ujma.
I mi się podoba, taki smętny, prosty. Pozdrawiam Smile
Smętny? raczej bym powiedział nostalgiczny, ale może i akuurat trochę smętny być, kto wie Wink

Mirek, czemu miałbym być zły? Różne rzeczy się różnym człowiekom podobają Wink ja tam za to nic nie ,ogę Wink wciskam accept i idę dalej Wink

pozdrawiam Smile
(14-03-2015, 10:13)Pasiasty napisał(a): [ -> ]człowiek wraca sponiewierany
jak Buka widać tylko ślady obuwia
lub powgniatane gumy do żucia

chce żeby choć raz coś się udało
nawet tylko obciąć paznokcie
albo włożyć stopy w kapcie

tu nikt nie pyta szkło wadzisz
bo kto umarł ten nie żyje
nieważne skąd pochodził - nieważne piszemy łącznie
ani czy miał wykupioną wycieczkę na Marsa

potem wręczą mu wieniec
medale będą dzwonić o ścianę
//poruszane wiatrem// - bardzo brzydka przerzutnia

on nie prosił o nihilizm
losował szansy jak w Eurobiznesie - tylko i wyłącznie szanse, nie ma innej poprawnej formy biernika liczby mnogiej, bardzo paskudny błąd

teraz włączył gramofon
Frank mu doradza żeby robił po swojemu
ale jego już dawno stało się obce

O rany, Pasiasty, jak mnie drażni Twoje niedbalstwo. Lubię Twoją poezję, ale Twój upór jest wstrętny. Założę się, że tym razem też olejesz fakt, że popełniłeś błąd, a ja Ci go wskazałam. Grrr.

Wiersz jest ok, drobna krytyka społeczna z dziwną puentą.

Ech, zostawiam okejkę.
myślę, że nieważne możemy pisać i razem i osobno, wszakże tam może być niewidzialne 'jest' i stanowić równoważnik zdania.
co do brzydkiej przerzutni to oczywiście kwestia subiektywnej estetyki.
a co do szans to w sumie nie wiem. obadam sprawę. może to tylko zasłyszana wersja zwyczajowa i faktycznie jest niepoprawna. Ale tak się mówiło 'losuj z niebieskiej szansy' i 'losuj z czerwonej szansy'.

dzięki, że zostawiłaś okejkę Wink