Via Appia - Forum

Pełna wersja: Gesty od dobrodziejów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
„posuńmy się na ławce życia”
śmiesznie zabrzmiało hasło na katolickim forum „ekonomii sumienia”
przecież nie siadają na wspólnej ławce
macie loże sektory dla VIP-ów z daleka od nędzy

przysiądźcie Matki Polki na tej ławce
na nic wasza duma na zdziczałym rynku pracy
siądźcie razem bezrobotne i pracujące za grosze
szwaczki, kasjerki z marketów sprzątaczki

czy nie mają dostatecznie proszącej mimiki?
nie wzruszają kapitalistycznych serc?
patrzcie im w oczy damy z wielkich fundacji
fundując im cuda charytatywne
a sobie profity wizerunkowe

na ławce ktoś niezdarnie wyrył serce
i napisał dość!
Mogą posypać się gromy od niektórych za banał, patos, zaangażowanie, przyziemność itp, ale ja po prostu lubię taki sposób przeżywania i oceny rzeczywistości. Nieodmiennie trafiasz do mnie swoimi wierszami, ich klimatem i środkami poetyckimi. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś taki pląta się po tym zblichtrowanym, tętniącym tanimi, fałszywymi gestami w świetle reflektorów, świecie. Wytłumacz mi tylko związek w jednym wersie bata z głodzeniem. Pozdro.
(24-10-2014, 13:07)mirek13 napisał(a): [ -> ]Mogą posypać się gromy od niektórych za banał, patos, zaangażowanie, przyziemność itp, ale ja po prostu lubię taki sposób przeżywania i oceny rzeczywistości. Nieodmiennie trafiasz do mnie swoimi wierszami, ich klimatem i środkami poetyckimi. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś taki pląta się po tym zblichtrowanym, tętniącym tanimi, fałszywymi gestami w świetle reflektorów, świecie. Wytłumacz mi tylko związek w jednym wersie bata z głodzeniem. Pozdro.

Moja ciocia mówiła.....Jak się wojnę przeżyło to i z gówna idzie bat ukręcić Smile
(24-10-2014, 13:36)Lyssa napisał(a): [ -> ]
(24-10-2014, 13:07)mirek13 napisał(a): [ -> ]Mogą posypać się gromy od niektórych za banał, patos, zaangażowanie, przyziemność itp, ale ja po prostu lubię taki sposób przeżywania i oceny rzeczywistości. Nieodmiennie trafiasz do mnie swoimi wierszami, ich klimatem i środkami poetyckimi. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś taki pląta się po tym zblichtrowanym, tętniącym tanimi, fałszywymi gestami w świetle reflektorów, świecie. Wytłumacz mi tylko związek w jednym wersie bata z głodzeniem. Pozdro.

Moja ciocia mówiła.....Jak się wojnę przeżyło to i z gówna idzie bat ukręcić Smile

Znam to powiedzenie, ale dalej nie dostrzegam związku. Gdyby było, że da się z gówna schabowego zrobić, to bym zrozumiał.
(25-10-2014, 12:51)mirek13 napisał(a): [ -> ]
(24-10-2014, 13:36)Lyssa napisał(a): [ -> ]
(24-10-2014, 13:07)mirek13 napisał(a): [ -> ]Mogą posypać się gromy od niektórych za banał, patos, zaangażowanie, przyziemność itp, ale ja po prostu lubię taki sposób przeżywania i oceny rzeczywistości. Nieodmiennie trafiasz do mnie swoimi wierszami, ich klimatem i środkami poetyckimi. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś taki pląta się po tym zblichtrowanym, tętniącym tanimi, fałszywymi gestami w świetle reflektorów, świecie. Wytłumacz mi tylko związek w jednym wersie bata z głodzeniem. Pozdro.

Moja ciocia mówiła.....Jak się wojnę przeżyło to i z gówna idzie bat ukręcić Smile

Znam to powiedzenie, ale dalej nie dostrzegam związku. Gdyby było, że da się z gówna schabowego zrobić, to bym zrozumiał.

Z niczego coś robią...zaradne.