Via Appia - Forum

Pełna wersja: Pustka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nasze walizki powinny zmierzać w jednym kierunku,
Tak jak i nasze myśli, gdy zetknięci głowami przemierzamy krainy snów,
Nie czując obok bicia bliźniaczego serca i moje traci rytm,
Synteza z tęsknotą o wpół do trzeciej kawy napędza lęki i spowalnia oddech,
Co wieczór zamykam oczy zmęczone wpatrywaniem się w otaczającą mnie pustkę,
Czując jak pustka wpatruje się we mnie,
Oby tylko nie zgłodniała i nie pożarła mnie,
Ma na mnie ochotę – coraz częściej szepcze mi to do ucha…
W pódło(półdo) refleksyjne można powiedzieć, ale czy ja wiem? Chyba czytałam podobnych bez liku albo doszukuje się podobieństw. Ok, w sumie jakieś cechy życia ma bo jest oddech, kraina snów, kawa z napędem na dwie nogi(?), czy pędzenie leków, tęsknota, synteza... hm, a gdzie tetar slów? W końcu to "pustka" Wink
Forma przydługa(ale to nic strasznego). Czyta się w miarę. Jest tak przeciętnie, że aż pociętnie. Szukam tu czegoś łapczywie ciekawszego od stękań, ale chyba jest o tak szaroooo z przebłyskami słoneczka.
Pomyśleć więcej o przeżutni i grze słownej, wtedy czytelnik taki jak ja może się obudzi, a najlepiej czytać, jak mawia portalowiec Tongue Big Grin
Chyba się nie spotkaliśmy tutaj. No więc witaj. Smile

Wiersz na poziomie bardzo amatorskim. Przepraszam za tę opinię, ale taka mi się narzuciła refleksja, bo miałam takie wrażenie, że popełniasz najbardziej powszechny błąd wśród zaczynających pisanie autorów z ogromnym potencjałem - mianowicie masz wspaniały talent do układania aforyzmów, ale nie umiesz ich połączyć w całość tak, by tworzyły wiersz.
Poza tym forma leci na łeb na szyję. To straszne. Zdecyduj się na wielkie lub małe litery i zapanuj nad interpunkcją.
Poezja dopuszcza pewnego rodzaju dowolność, ale chaosowi i niechlujstwu mówi nie.

Czekam na więcej!
Gdybyś dał mi powód do myślenia, że tak druga walizka może należeć do pustki, byłoby ciekawiej - może nie pod względem, huhm, poetyckim (zależy, jak byś to zrobił), ale emocjonalnym na pewno. Taka moja wariacja, możesz skorzystać, jeśli przypadła ci do gustu.
W większości zgadzam się z poprzedniczkami, nasuwa się na myśl "ale to już było", jednak nie mogę stwierdzić, że nie ma tu nic ciekawego. Pisz dalej Smile