Via Appia - Forum

Pełna wersja: skąpo o miłości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
popatrz na chmurę, oceń jej wygląd
odwróć się, odczekaj i oceń znowu

tak samo jest z miłością
Banalne.
Właśnie skomentowałam inny Twój utwór i mam wrażenie, że z poezją jest jak z fotografią.
Nawet największy amator i laik jest w stanie zrobić dobre zdjęcie - wtedy nie nazywamy tego talentem, a szczęściem.
Tak samo jest z poezją. Niektórym po prostu czasem się udaje - jak mnie czy paru innym.
Tobie tym razem się nie udało.


Warto zacząć od czytania.
Jak dla mnie to jakaś taka sobie rzucona myśl, nie ujęła bym jej w ramach wiersza.
A ja się uśmiechnęłam z powodów osobistych Big Grin Nie mniej jednak faktycznie na wiersz nie wystarczy. Dość banalnie, choć może i samej myśli nie brak wartości. Tak czy inaczej można by to zamknąć w mniej oklepanej wersji Wink
Uwielbiam grupę YES. I gdybyś sie wczytywał w teksty, które w progresywnym klimacie zapodają, umykając niejednokriotnie z banału, wtedy może... by coś było...

http://www.tekstowo.pl/piosenka,yes,owne...heart.html

Oczywiście, ze nie wiem, czy znasz tą prawdziwą ikonę Muzyki (a nie medialnie wykreowaną na potrzeby stacji i tp...). Jednak polecam wylinkowany utwór i może?? gdybyć nawet spróbował zakońzcyć, albo otworzyć cytatem z w/w utworu YES, a konkretnie "There'S No Real Reason To Be Lonely " to i Twój skąpy utwór moze nie nabrałby jakiejś wielkiej wymowy i poziomu, ale bez wątpienia wszedłby bliżej wiersza. Póki co to po prostu fragment, albo złota myśl pocięta na wersy w sposób nieszczególnie udaną formą.

1/5
Banał czuć już z kilometra.
Jak już ktoś wcześniej mówił, to nawet nie jest wiersz. Jedynie zlepek kilku linijek.
Miałeś myśl, fajnie. Szkoda tylko, że tę myśl miał przed Tobą każdy poeta, ale pomińmy ten fakt.
A więc była myśl. Ubrałeś ją w słowa.
I poszatkowałeś na wersy.
I nazwałeś to wierszem.
Te zabiegi nie sprawiają, że proza zamienia się w poezję. Dawno temu tak myślałam, ale byłam w błędzie.
Ten króciutki tekścik może być co najwyżej myślą tygodnia.
Ale nie zrażaj się, próbuj dalej Smile
Pozdrawiam