Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stowarzyszenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moi drodzy, niezmiernie miło mi ogłosić, że od niedawna Via Appia posiada osobowość prawną. Via Appia, zarówno forum, jak i magazyn, wchodzą w skład Częstochowskiego Stowarzyszenia Miłośników Kultury, Literatury i Fantastyki "Salt Lake City", które jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądownictwa pod numerem 0000501911

Do Stowarzyszenia może przyłączyć się każdy na zasadach określonych w statucie, który prezentuję w załączniku.[attachment=47]
Bardzo pięknie! Znaczy nie bardzo wiem po co to i na co to, ale cieszę się waszym szczęściem.
Chociażby po to to, że można 1% podatku przekazaćSmile. Ale to już jak coś w następnym rokuWink
Szkoda, że nie jestem
z ziemi Częstochowskiej...

Będzie na forum jakaś rekrutacja na członków oficjalnego stowarzyszenia? (W sensie pisanie petycji, składki itd.)
nie musisz być z Częstochowy. Niebawem rozpoczniemy "rekrutację" Wink
Czy jest to także jednoznaczne z nadaniem VA numeru ISSN?
/nie, to nie jest jednoznaczne, ale SLC będzie w ISSN oficjalnym wydawcą, co wiąże się z zapisem w statucie o wydawniczej działalności Stowarzyszenia. Nad tym pracuję.
Nie znam się na prawie, ale czy stowarzyszenie ma profil non-profit? I czy np. będzie można uzyskać akredytację dziennikarską xD? Z punktu widzenia konwentów i takich tam fajnie reprezentować coś "zarejestrowanego". Ogólnie to ciekawa sprawa z tym no i gratulacje Ewo za dopięcie tego Smile
Biorąc pod uwagę charakter stowarzyszenia akredytacja redaktorska jest jak najbardziej do uzyskania. W jednej z pierwszych uchwał podjęliśmy, że stowarzyszenie wydaje właśnie VA i prowadzi forum VA, organizuje konkursy LS i PP, etc. Jeżeli któryś z redaktorów VA będzie chciał uzyskać akredytację konwentową nie widzę przeciwwskazań, jednak wolałabym zostać uprzedzona o tym fakcie, aby się nie okazało np. że pięciu wpadnie na ten sam pomysł i pojedzie niezależnie.
powiem krótko: wchodzę...........
Dziękujemy wszystkim, którzy napisali do nas w odpowiedzi na powyższe ogłoszenie. Jest nam niezmiernie miło z uwagi na pozytywny odzew z Waszej strony. DZIĘKUJEMY Smile

________________________
Ali
Gratulacje, mozę niedługo przyłączę się do stowarzyszenia bo jestem pasjonatem literaturu polskiej i zagranicznej.

___________________
Zastanawiam się nad przeprowadzka do anglii, bo interesuje się literatura angielską.