Via Appia - Forum

Pełna wersja: między wierszami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
pomyśl

o amerykańskich dziewczętach
z poobgryzanymi paznokciami na dworcach
środkowej europy

o niezależnych mediach
nienawidzących rządu
społecznej gospodarki rynkowej
i wypukłego pępka świata

o kac kupie ładnych ludzi
którym na dodatek nie staje
albo wstydzą się małżonka

o tym że wreszcie jutro też jest dzień
buszujący w zbożu zajebał Lennona
a zwierzęta
nie mają duszy
Wojbik, może Ty idziesz tutaj po wszystkich swoich temaTYCZkach, skacząc o tyczce(??), albo idąc po niej, badając ile jesteś w stanie Ty (i czytelnik) wytrzymać, aby nie stracić równowagi. Może i sobie kpisz w nieco na pół zawoalowany sposób z ewentualnych zarzutów, które pewnie, po tylu recenzjach i powtarzalnych opiniach, raczej są spodziewane, ale...

trudno nie zauważyć, gdy się Ciebie czytało częściej, ze to i rodzaj nie tylko przymrużenia oka, ale coś w pobliżu autoironii.

Poza tym dla człowieka, który czyta Cię na świeżo (więc nie zdążył się - fakt- czasem znużyć pewnym zestawem instrumentów lirycznych, oraz klimatem i tematem) to wręcz coś, co może go przekonać do poezji. Przebój to nie jest, ale... No jak Ci za ten uśmiech, który mi zapodałeś, Łotrze, nie dać 5/5...

Mówiąc po męsku: rozj...ś mnie niecoBig GrinTongueTongueTongue
I masz, Waść, rację. Dzięki za pochylenie się nad tekstem, nie spodziewałem się ciepłego przyjęcia.

Pozdrawiam serdecznie.
Ja też lubię w Twoich wierszach właśnie tę nutkę ironii/ kpiarstwa(?), która nieraz się przewija, choć struktura jest często nader prozaiczna i brakuje mi czasem pewnych środków poetyckich. Jednak bywa właśnie tak, że trudno się nie uśmiechnąć na koniec utworu, co w rzeczywistości potem rozbraja. Jest całkiem dobrze, choć bywało lepiej. Ja zostawiam solidne 4/5 Wink
Cytat:Ja też lubię w Twoich wierszach właśnie tę nutkę ironii/ kpiarstwa
Owszem, podchodzę do tego wszystkiego z pewnym dystansem, ale pod tą ironią/kpiarstwem kryje się tyle samo, a czasami nawet więcej, "na poważnie".

Cytat:choć struktura jest często nader prozaiczna i brakuje mi czasem pewnych środków poetyckich
Odrzuciłem "poetyckość poezji" już jakiś czas temu.

Cytat:Jest całkiem dobrze, choć bywało lepiej.
Wiem.

Dzięki za pochylenie się nad tekstem; to miłe.

Pozdrawiam.