Via Appia - Forum

Pełna wersja: W entym stadium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mgła trzeciego wieku
jak otulina
coraz szybciej zwija mnie
w kokon

wyłaziłam z różnych zakamarków
ciągle inna
co rusz budowałam nowy dom

prawdy praktycznie już
nie ma
ręka w trąbkę okulary

nie dajcie się nabierać
że światła gasną
zima
i może znowu wiosna

kumka żaba i ropucha
aż z radości krowa grucha


siorbiąc nosem cichutko
śpiewam
podszczypując swoje ja
zaje...
jedwabisty wiersz Wink czytam każdy nowy tekst, no, większość. przynajmniej zaczynam i, przyznam się, twoje rzadko mnie przyciągają. wydają mi się (po zapoznaniu się z nimi, ale w lwiej części tylko z kawałkiem, bo szybko rezygnuję - juz podaję powód) cokolwiek nieprzemyślane, wyraźnie amatorskie, żeby nie rzec gorzej. podkreślam, że "wydają mi się"; nie uważam, że mój osąd jest zawsze bezbłędny. zwykle jednak jak coś mi nie przypasuje, to tego nie jem. wiadomo Smile
teraz było zupeeełnie inaczej. wiersz jest perłą. jego trzeba czytać z nabożeństwem, w sensie tak, jak by się czytało coś wielkiego i w wielkiej godzinie. naprawdę wieszcza iście mądrość bije z tego tekstu, jest dojrzały i bezbłędny. uciekam do słowa wieszcz nie bez kozery, naprawdę. gdyby mi ktoś powiedział, że to Ten czy Ów, uwierzyłbym natychmiast. jest tu też dużo takiej prostoty, owszem, ale w najlepszym wydaniu, mądrej po prostu, sędziwej. powiem tak: całość jest na błysk, ale nie do końca wie, co oznacza ta ręka w trąbke okulary - nie przyznam się raczej, jakie mam domysły.
dla mnie dzieło. bardzo ładne, czapkuję.
Chyba jedno z Twoich lepsiejszych.
Spodobał mi się kontrast tej wiosny z tą mgłą trzeciego wieku. Jest naprawdę dobry.
Zatkało mnie miriad Blush Dziękuję, i Tobie Insomnia.
Brzydkie przerzutnie, reszta jest bardzo na poziomie.
I tyle.
Przerzutnie mi sie podobają, są nienachalne, proste, ale nie prostackie. Ot, wprowadzają i wzmacniają jednocześnie do dość żartobliwej końcówki, a to tylko pomaga się zadumać ze świeżą głową. Niezły utwór. 4/5
(23-02-2014, 21:28)chmurnoryjny napisał(a): [ -> ]Przerzutnie mi sie podobają, są nienachalne, proste, ale nie prostackie. Ot, wprowadzają i wzmacniają jednocześnie do dość żartobliwej końcówki, a to tylko pomaga się zadumać ze świeżą głową. Niezły utwór. 4/5

xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ech, no różnimy się gustami;D

Lysso, aha, z innej beki. Kiedy cytujesz w wierszu i zamykasz w cudzysłów, to wystarcza. Zamiennie można używać kursywej. Cudzysłów wraz z kursywą jest w sumie nadmiarem, z tego, co wiem. Chyba? że miałaś w tym naddaniu jakiś cel, choć ja widzę tu po prostu zaznaczenie cytatu...
Całkiem fajny, szczególnie pierwsza strofa, która wprowadza charakter i klimacik. Całość bardzo ładnie pociągnięta do samego końca. Miłe wrażenia po lekturze. Zostawiam 5/5 Wink