Via Appia - Forum

Pełna wersja: Mój świat dostaje gumowe ściany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ciociu Józiu babciu Aniu mamo tato
- cierpliwości kochani przodkowie
nie sprawdzajcie mi wciąż pulsu
i nie kruszcie mi tutaj marmurem

ja żyję ruszam głową to tylko zły nastrój
przy rachunku sumienia
wygarnęłam wnętrze i z wszystkiego
uklepałam wiersze

taki mój żart
głupawy uśmiech w stronę krytyków
grafomanii

a że nie jestem pedantką
co następni znajdą - smutkiem niech wybielą
do granitowego ideału
aż upodobnią mnie do was
Zanim wrócę z recenzją Twojego wiersza, który mi się podoba, chciałbym zwrócić uwagę na pewną ułomność, mianowicie na mały poślizg gramatyczny. Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że właściwszą formą wersu:


[b]"i nie kruszycie mi tutaj marmurem"[/b]

winno być;

'i nie kruszcie mi tutaj marmurem"

Sugeruję poprawkę, zanim uchybienie wpłynie na ocenę;D

Ot, czasem przybłąka się jednak litera- tu: "y", a potem wiersz dobrze się czytający w jednym miejscu powoduje, że usta (Czytelnika? Autora? Obu?) wyginają się wątpią

co i wydają jeden, przeciągły dźwięk: yyyyyyyyyyyyyyyy"

Oki, trochę sobie żartuję, ale mam nadzieję, ze tego prztyczka wybaczysz Big Grin Lysso? Chyba, że ten zabieg jest celowy, ale wtedy--- nie do końca nadążam za jego ... celem...

Pozdrawiam i... jeszcze tu wrócę...Big Grin
Przepraszam, nie zauważyłam y po poprawce, było kruszycie mi na dywan Smile
Lekko, z humorem i uroczo. Przynajmniej jak dla mnie. Może niekoniecznie przepadam za wspominaniem w kolejnym wierszu aluzji do literatury, bo owszem można, ale czasem mam wrażenie, że meta-poetyckie, meta-artystyczne detale stosuje się po to, by jakoś wypełnić przestrzeń wypowiedzi. Może to nie jest tak do końca bezcelowe, ani tym bardziej niesprawiedliwie byłoby odnosić to do jakiegoś tematu zastępczego, ale jakoś osobiście mam pewien przesyt tego elementu. No, ale w sumie lekko sobie ironizujesz, więc moja uwaga jest (przyznaję) usilnym czepianiem się dla samego czepiania.

Utwór do wybitnych nie aspiruje, ale wywołuje uśmiech, a i konstrukcja znośna.

z Czystym sumieniem daję 4/5