Via Appia - Forum

Pełna wersja: krótka historia o grafomanii i emocjonalnej śmierci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
masz ich obok siebie
całą miłość przyjaźń
rozprzestrzenione na tych
kilku najważniejszych światach
szukasz harmonii
najtrwalszych połączeń
scalonych gorącem uczuć

chłód zmian jest jak cięcia najostrzejszym nożem

26.01.14
Dlaczego o grafomanii? Czy to jest wiersz o tym, że wprowadzanie zmian w tekście wiąże się z emocjonalnym okaleczeniem?
Też do mnie jakoś nie trafia. Emocjonalna śmierć - okej, ale ta grafomania? Jakoś nie znalazłam w tym wierszu niczego, nad czym zatrzymałabym się na dłuższą chwilę. Tym razem wyjątkowo nie trafiło.
Pozdrawiam,
P.
Puenta jest naprawdę mocna i naprawdę celna. Kupuję ją, reszta uderzyła mnie delikatnym banałem.
Nie pasuje to do Ciebie.
Grafomania tutaj to subiektywna kwestia, bo wiersz wprost o niej nie mówi. Jak ktoś kursuje w filozofię całości, wspomnianej "harmonii" i się potyka, to nagle może mu się wydawać, że wszystko co napisze to grafomania, żal do świata itd. ganiąc się za to, że nie zauważa, że "całą miłość i przyjaźń" ma obok siebie. To pewnie ta tytułowa śmierć emocjonalna, pełna izolacja – tylko że to też odbiera trzeźwość i obiektywność. Lgnięcie do całości, brak własnej bazy, bywa w konsekwencji tak bolesne, że największym strachem napawa odrzucenie, palenie mostów, a zwykła zmiana jest jak cięcie zimnym nożem. Forma mi się nie podoba do końca, chociaż da się to przeczytać płynnie – taka zdawkowa, ale to też odzwierciedla nieprzyjemny stan podmiotu. Pozdrawiam serdecznie.
tytuł jest bez sensu i nie ma znaczenia
w ogole jeszcze sie wysraj na forum
chyba powinno być 'masz JE obok siebie' - tu widzę tą grafomanię Wink
zgadzam się z Fantą, puenta czesze czache, ryla bonus, i kaszle anus. Jak bym dawał noty... (qrde co ja pisze, patrz jak poczesało)
ogólnie nie spodziewałem się kiedykolwiek przeczytać u Ciebie zwrotu 'gorącem uczuć', ale cóż 'we all have ups and downs'
pozdrówka