Via Appia - Forum

Pełna wersja: "Znowu JA"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejny dzień za mną, kolejna rozterka,
Staram sie nie myśleć, wole sie nie zagłebiać,
Bo to jedynie moje rozżalenie pogłębia,
Może to zabawa? może jakaś gierka?

Ehh - wzdycham, choć sam nie wiem czemu,
Młody jestem, wszak juz cos za mną jest,
Zaś to był tylko bunt i wszelaki protest,
Teraz poświęcenie, czy o to chodziło Goethemu?

Ach ! To tylko słabość i romantyczność,
Nie mam wartości, hańba dla wzniosłości,
Nie potrafię nawet zwrócić się do miłości,
By nie zranić kogoś, by nie robić przykrość,

Jak to? Przecie ty dobry - wokół słyszę,
Oni nie znają prawdy, nie wiedzą co kryje,
Przed wszystkim, tak !..ręce umyje,
Będą krzyczeć, ale JA? mieć będę ciszę...
noo, pracuj, czytaj dużo poezji i dorastaj ; )
Straszna zadyszka przy tym wierszu. Pokombinuj jeszcze może. Spójrz głębiej na rymy. Może znajdziesz jakieś bardziej wyszukane? Momentami jest banalnie i jakby nierówno. Myślę, że utwór jeszcze mocno do dopracowania. 2/5Smile
Rozumiem...wiem, że pisze banalnie czasem...a czasem nie do ogarnięcia...tzn narazie pokazuje te co mysle ze cos w sobie maja Tongue
gdybyś poświęcił czas na doprecyzowanie rytmu, nawet grą na zmienności rytmicznej, to wszelakie archaiczne niuanse- "wszelaki" "przecie", nawet przy nie najlepszym poziomie rymu jakoś dałoby się strawić, boć przecie (tak, wiem- sam teraz archaizujęTongue) stylizacja. Niech i ten rytm będzie bitem- choćby rapowym, wtedy przyklasnąłbym, choć nie lubię takiego klimatu, ale doceniam czasem ten sposób wypowiedzi- muzycznej, czy lirycznej (choć rzadko mam powód).

Tutaj poza tym brak ogonka przy "ę", które zostało zapisane jak "e" (Staram sie nie myśleć, wole sie nie zagłebiać)- świadczą, że utwór chyba napisany w pośpiechu i z niedokładną autorską korektą, więc--- to zaniża ocenę- i tak niewysoką, zwłaszca, ze rymy---???- oki, przemilczę i nie będę się pastwić...

Rada Liwaja jak najbardziej na miejscu i warta zastosowaniaTongue Przyjemnej lektury i w konsekwencji treningów i efektów twórczych. Bo- jak to mawiają-u autora wrażliwość jest, ale wiersz się zagubiłBig Grin.

Pozdrawiam ArS

2/5
(Tak, ocenę zawyża owa młodzieńczość i wrażliwość)

P.S.
Poza tym, skoro tytuł jest sam z siebie jest wytłuszczony, to nie trzeba go dodatkowo zamykać w cudzysłów, aby go wyróżnić.