Via Appia - Forum

Pełna wersja: Śmierć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
rozbłysło ostrze
tnąc miękkie tkanki ciała
lodowatym snem
No i co?
Nie sądzę, żeby to spełniało jakiekolwiek wymagania miniaturki, oprócz tego, że jest krótkie.
Jednym słowem, jest to poezja i to też zbyt krótka, żeby ją ocenić. Może jako fragment dłuższego wiersza byłoby bardziej miarodajne.
Ale skoro zostało umieszczone w dziale "Miniatury", to ocenię to jako miniaturę.
Chyba, że autor zmarł podczas opisywania ostatniej rzeczy jaką widzi.
Ale tego nie wiemy...

1/5
i właśnie ten... ciąg literek podzielony na trzy sprawił, że oczy mi dęba stanęły, jak przeczytałem "szept fal".
kto pisał te wiersze?? zda się, że dwie inne osoby, talentem sobie nierówne.
To jest tzw haiku.
Pozdrawiam
Formę haiku masz zachowaną w sensie 17 sylab, 5-7-5... Chyba nie mam się tu do czego przyczepić Wink Może jedynie bardziej bym widziała to w dziale poezji - jednak.
ale co z tego wynika?
nie nazwałbym tego śmierć, odjąłbym R.
tu nie ma nic. pusta szypuła.
Poczytaj inne haiku i o co chodzi w ich pisaniu, wtedy może zrozumiesz dlaczego tak napisałem.
Pozdrawiam
Haiku to forma poetycka, więc wstawianie w dział Miniatury to nieporozumienie. Dlatego oceniłem jako prozę. A tu wypada cienko i bez sensu.
To haiku było wyróżnione przez znanych poetów. Sugerowanie, że jest śmieciem, świadczy o kulturze komentatora jakiegoś tam miliarda i jego wiedzy. Po co jest ten regulamin, skoro taki byle kto może obrażać piszących??? Teraz już mogę ocenić jakość tego forum. Mistrzem nieuków ten miliard jest a nie pióra.
Z takim podejściem byle zera będą tutaj swoje grafomaństwo wypisywać.
Pozdrawiam i żegnam