Via Appia - Forum

Pełna wersja: Myśli samobójcze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
umieranie nie jest sztuką
zademonstrował to wiersz z moich myśli
sam zaczął się układać
słyszałam stukot klawiszy
wystraszył mnie ten samobójca
wybierał moje słowa
układał je do rytmu marszu żałobnego

miotałam się jak opętana
klęłam jak cholera

mówił że docenia moje starania
przymierzał stryczek zaczepiał do puenty
przecież to czyste szaleństwo

by udowodnić że nie jest halucynacją
przeszedł z ekranu przez komorę mojego serca
do drukarki dał się wydrukować
i sfrunął jak liść
do kosza

literackie brednie
jak to się ma do życia



Nie chciałam wstawiać od nowa, nie wiem dlaczego tak wyszło, poprawiałam go używałam edycji. Ale może dobrze bo dużo zmieniłam.
Taki przeciętny utworek. W sumie fajnie się go czyta, ale czy coś wnosi do emocjonalności czytelnika? Jak dla mnie brakuje jakiegoś poruszenia, ukazania czegoś nowego w tym motywie. Gdyby jeszcze sposób ukazania tematu był bardziej błyskotliwy, ale niestety uciekasz się do znanych określeń i oklepanych porównań. Poszukałabym dalej, pokombinowała...

Jest ok, ale bywało już dużo lepiej Lysso. W mojej ocenie 3/5 Smile
Przyznaję, że się fajnie czyta. Przy tym, jak już kiedyś pisałem Ci, są momenty, gdy Twoja prostota ujmuje i zatrzymuje, a poza tym nieraz dobija puentą wysokiego kalibru, choć przecież nigdy niespecjalnie wyszukaną, ale właśnie prostą, a pzrez to dobitną.

Tutaj piszesz kolejny metapoetyczny tekst, z którym trudno sie nie utożsamić. Niemniej, Lysso, nawet w wierszu o wierszu można od Ciebie oczekiwać, wynikającego z doświadzcenia życiem i światem, czegoś więcej niz tylko opis sytuacji, wyrażonej w sposób znany z wielu wykonań.

Jest poprawnie, więc 3/5

Ale... no, aż musiałbym wrócić do kilku utworów, które mnie w Twoim pisaniu ujęły, gdy jeszcze nie mogłem oceniać, by teraz dać wysoką, może podwyższającą średnią (zupełnie bez naciągania) notę. Możliwe, że za jakiś czas, gdy nie będzie nowości, albo gdy będę czuł potrzebę odświeżenia strony głównej, uczynię to, oceniając wysoko utwór, który już jest tutaj długo. Póki co, jestem zgodny z Piramidą, gdy mowa o ocenie...