Via Appia - Forum

Pełna wersja: Numer 13 - październik 2013
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moi drodzy!
Wraz z numerem 13 VA będzie wydawana 05. wskazanego miesiąca, zatem...
już niebawem dowiecie się, co o religijności myśli Maja Lidia Kossakowska i dlaczego nie rysuje komiksów, jak to się stało, że wokalista AmperY został uwięziony w domu uciech w Buenos Aires a główny organizator konwentu fantastyki z Raciborza stał się cyborgiem, poczytacie o Stingu i Mary Sue oraz zapoznacie się z tymi złymi w mitologiach.
Zaczynamy odliczanie!
Via Appia 13 już jest!

http://issuu.com/via-appia/docs/va_13

Póki co online, jutro do ściągnięcia. Zapraszam do dzielenia się opiniami Wink

VIA APPIA PDF
Witam

Na VA strajk jakiś, czy co? Cisza jak makiem zasiałSmile. Ale do rzeczy:

1. Dobrze dobrana okładka, jednoznacznie kojarząca się z tematem przewodnim, czyli mitologiami.

2. Krótki wstępniak nowej Naczelnej, może bez fajerwerków, ale rzeczowy.

3. Kilka wybranych opowiadań z portalu, w tym jedno mojeBig Grin. Tutaj jestem trochę zdziwiony. Mój tekst, który ukazał się w poprzednim periodyku, był firmowany imieniem i nazwiskiem. Teraz z kolei tkwi przy opowiadaniu portalowy nick. Czy nie lepiej to jakoś ujednolicić? Bo to trochę wygląda, jakbym nagle zapragnął być incognito, a przecież i tak wszyscy wiedzą, jak się nazywamTongue.

4. Dalej znajduje się ciekawy artykuł Jarosława Turowieckiego o niegrzecznych bóstwach. Przeczytałem go z zainteresowaniem.

5. Harry'ego Potter'a omijam, jakoś nigdy nie byłem fanem.

6.Ostatnie dwie pozycje, na których - jak na razie - zakończyłem lekturę, są firmowane przez naszą nową dobrodziejkę Ewę Lasotę. Dodam, że obie przeczytałem z ochotą.
Pierwsza traktuje o Potopie. Dzięki artykułowi dowiedziałem się, że podobne wydarzenie występuje także w innych mitologiach, chociażby w skandynawskich. I przyznam szczerze: nie miałem o tym pojęcia.
No i wisienka na torcie, czyli wywiad z Kossakowską. Ciekawy, rzeczowy, i choć nigdy nie byłem fanem dokonań pani Lidii, to uważam, że warto zapoznać się z treścią rozmowy.

Na koniec jeszcze chciałem pochwalić szatę graficzną. Wszystko zdaje się być na swoim miejscu, dobrze dobrane ilustracje (choć pewnie warto, aby jakiś rysownik-amator machnął coś czasem do opowiadań Z VA). Generalnie: numer bardzo na plus.

Kłaniam się
zdradzę mały sekret: rysownika już mamy, w następnym numerze będą ilustracje specjalnie pod niego robione. Rozglądajcie się czujnie, bo jest wśród Was Wink

Anarchist, następnym razem będziesz z nazwiska (jeśli będziesz miał VAP), przepraszam, niedopatrzenie.

Dzięki za dobre słowo i opinię Wink
Droga Kapadocjo,

Skoro już się czytamy, to mam pytanie. Da się ściągnąć najnowszy numer na dysk, czy jest dostępna tylko wersja online? Lepiej się czyta jednak z dysku.

Pozdrawiam
Jeszcze raz zapytamBig Grin: czy będzie można pobrać najnowszy numer VA na dysk, a jeśli tak, to kiedy?

Dziękuję za ewentualną odpowiedźSmile.
tak, będzie można, Hanzo się już tym zajmuje
Okej, PDF pojawi się niebawem.
Spokojnie, ja tylko przypomnieć chciałemShy. Już odlatuję do ciepłych krajówAngel.
Okej, już jest:

VIA APPIA PDF

Smile
Hey Corny. Dzięki za feedback. Generalnie każdy numer przechodzi korektę i quality assurance, ale z 12. mieliśmy drobne kłopoty, za które serdecznie przepraszamy :/

Jedyne, co możemy zrobić to obiecać poprawę.