Via Appia - Forum

Pełna wersja: Św. Jerzy dziś
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ludzie już nie wierzą w smoki
Więc nie ma dla mnie roboty
I nudzę się w tym niebie

Smokobójstwo wyszło z mody
Nie czas czekać na nagrody
Choćbyś tuzin smoków ubił
Nikt nie będzie cię hołubił

A roi się pomiot smoczy
Lecz tak dumnie już nie kroczy
Tylko się przed wzrokiem kryje
Wciąż czekając na tę chwilę
Kiedy pan ich przybędzie

Na tę chwilę także czekam
I nie będę wtedy zwlekał
Gdy król smoków z jamy wyjdzie
By panować nad światem przyjdzie

Wtedy ja ze swym mieczem
Zrobię z niego małą sieczkę
Siedem łbów do sakwy wsadzę
Diademy i dziesięć rogów
Dam w prezencie Panu Bogu
Skórę zaś sobie wezmę
I ród smoków tak wykończę
Że nawet ich skrzydła rącze
Nie uratują ich już
Dobry temat. Zabieram zamysł.
Rymy za okno. ( ale nie latać - skakać i umierać na asfalcie )
W porządku.
Według mnie, kompletna klapa. Zwłaszcza te częstochowskie rymy :/
A i puenta średnia. Inna sprawa, że nigdy nie lubiłam legendy o świętym Jerzym, bo wydawała mi się zbyt przejaskrawiona jak na żywot świętego. 2/5 daję.
no. trochę niekonsekwencji. rymy.
wiesz, że 7 głów a 10 rogów i koron ma posiadać bestia, nie smok? nie łapię tego Jerzego w tytule. to jakaś parodia?
tekst niedobracowany minimum dlatego, że rymy niedograne. ale nie jest źle.
niech się lepiej obeznani wypowiedzą;] ja powiem tylko tyle.

ahaaa, dopierom się dokształcił;] to był jakiś świętoszek imieniem jerzy, smoczy powalacz!;] ja wczesniej nieznajut
Na początek muszę się wyzbyć awersji do rymów, a teraz czytamy.
No dobra, co tu napisać, tekst prosty w odbiorze w miarę dobrze się czyta, gdyby nie... te rymy co już miriad napisał niekonsekwentne. Jak by to do pracować całkiem płynnie by się czytało. Pomysł i mi przypadł do gustu, może kiedyś sama coś napiszę coś w ten deseń. Natomiast puenta leży, do poprawy - moim zdaniem.
Witam
Pisanie tekstów rymowanych wymaga solidnego warsztatu pisarskiego, którego Ci ewidentnie brakuje. Jeśli rytmicznie to rytmicznie jeśli rymy to trzymaj się rymów. Teksty, które posiadają rymy niedokładne są czytywane i odbierane lepiej niż te, które posiadają rymy gramatyczne, przemyśl to.

Noir
Rymy, rymy. Teraz tak mało jest poezji gdzie rymy są dobre, rytmiczne nie zgubione. Niestety tu tak nie jest. Ja bym się wystrzegała rymów gramatycznych, chyba, że to jest jakaś prosta rymowanka dla dziecka, która ma wywołać uśmiech, albo taka o prostota sama w sobie.
Patent świetny, początek bardzo dobry, ale im dalej... cóż, skończyło się klapą.

Nie zniechęcaj się, może kiedyś napiszesz coś lepszego niż ja.
Ups. Przesadziłem? Big Grin
To był wiersz nastawiony na klapę i nie miał być arcydziełem lepsze już wstawiałem