Via Appia - Forum

Pełna wersja: wina...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy trzeba dobiec do życia kresu
i siwą głowę otrzymać w wianie
żeby rozróżnić grę interesów
pomiędzy szansą a zaniechaniem?

żeby odepchnąć dar przeznaczenia
a zaniechanie uznać za stratę
trzeba dopiero doznać cierpienia
i samotności - w starciu ze światem?

los lubi gierki w chichocie knowań
życiowe szanse skrywając w cieniu
dba by dopiero druga połowa
znalazła pierwszą w innym wcieleniu

by ktoś żałował straconej chwili
tęsknił i wracał w przeszłość od nowa
win i mąk wspomnień kielich wychylił
i w samotności gdzieś wegetował

w życia jesieni - a nawet wiosną
błąd zaniechania twórcą dramatu
gdy mu pozwolisz by szczęście poszło
w mrok zapomnienia w ciszę zaświatów

lecz spowiedź życia da ci odpowiedź
gdy spenetrujesz swe serce częściej
na dawną miłość nie czekaj w grobie
- dziś próbuj znaleźć stracone szczęście
Czyta się naprawdę super, czasem nudno, ale płynnie i fajnie, chociaż zaniedbane rymy gdzieniegdzie.
Na pewno zrobiłaś postępy, bo pamiętam Twoje starsze teksty i patrzę przez pryzmat tego, co nam pokazałaś.
Nie wyłapałam większych nieścisłości, tylko jeden niefortunny zabieg:

Cytat:lecz spowiedź życia da ci odpowiedź
penetruj tylko głąb serca częściej

Inwersja - no, w całym tekście się pojawia, ale tu zgrzyta - no i "głąb" - brzmi niepokojąco i... dziwnie.
Wgłąb serca, ale głąb serca?

Tytuł też niefortunny - reszta całkiem ok, warta przeczytania.
(18-09-2013, 18:52)FantaSmaGoria napisał(a): [ -> ]Czyta się naprawdę super, czasem nudno, ale płynnie i fajnie, chociaż zaniedbane rymy gdzieniegdzie.
Na pewno zrobiłaś postępy, bo pamiętam Twoje starsze teksty i patrzę przez pryzmat tego, co nam pokazałaś.
Nie wyłapałam większych nieścisłości, tylko jeden niefortunny zabieg:

Cytat:lecz spowiedź życia da ci odpowiedź
penetruj tylko głąb serca częściej

Inwersja - no, w całym tekście się pojawia, ale tu zgrzyta - no i "głąb" - brzmi niepokojąco i... dziwnie.
Wgłąb serca, ale głąb serca?

Tytuł też niefortunny - reszta całkiem ok, warta przeczytania.

Tak. Masz rację. Poprawiłam to. Dziękuję za komentarz.
Mało tu poezji rymowanej, więc masz już ode mnie brawa na wstępie za chwycenie tej formy.
Wiersz napisany płynnie, rymy zgrabne i trafione. Co prawda w pierwszym wersie ostatniej zwrotki zrymowały Ci się przypadkowo dwa słowa: spowiedź-odpowiedź, co brzmi trochę dziwnie, ale nie umniejsza to całości.
Jest nawet głębsze przesłanie, ale rzeczywiście momentami wiersz nudzi. I za dużo razy używasz słowa "zaniechanie".
Ale dam czwórkę, bo sztuka dobrego rymowania to faktycznie sztuka Smile
Znów mam problem.

Cytat:lecz spowiedź życia da ci odpowiedź
gdy spenetrujesz swe serca częściej

Zasugerowałabym: gdy penetrujesz swe serce. Dlaczego? Raz, bo mamy tylko jedno serce, nie więcej. Dwa, bo "spenetrujesz" brzmi niefortunnie.
(20-09-2013, 17:13)FantaSmaGoria napisał(a): [ -> ]Znów mam problem.

Cytat:lecz spowiedź życia da ci odpowiedź
gdy spenetrujesz swe serca częściej

Zasugerowałabym: gdy penetrujesz swe serce. Dlaczego? Raz, bo mamy tylko jedno serce, nie więcej. Dwa, bo "spenetrujesz" brzmi niefortunnie.

Dzięki. Zmieniłam tak jak sugerowałaś.
(20-09-2013, 07:57)Laj napisał(a): [ -> ]Mało tu poezji rymowanej, więc masz już ode mnie brawa na wstępie za chwycenie tej formy.
Wiersz napisany płynnie, rymy zgrabne i trafione. Co prawda w pierwszym wersie ostatniej zwrotki zrymowały Ci się przypadkowo dwa słowa: spowiedź-odpowiedź, co brzmi trochę dziwnie, ale nie umniejsza to całości.
Jest nawet głębsze przesłanie, ale rzeczywiście momentami wiersz nudzi. I za dużo razy używasz słowa "zaniechanie".
Ale dam czwórkę, bo sztuka dobrego rymowania to faktycznie sztuka Smile
Dziękuję za życzliwy komentarz i ocenę.

(20-09-2013, 07:57)Laj napisał(a): [ -> ]Mało tu poezji rymowanej, więc masz już ode mnie brawa na wstępie za chwycenie tej formy.
Wiersz napisany płynnie, rymy zgrabne i trafione. Co prawda w pierwszym wersie ostatniej zwrotki zrymowały Ci się przypadkowo dwa słowa: spowiedź-odpowiedź, co brzmi trochę dziwnie, ale nie umniejsza to całości.
Jest nawet głębsze przesłanie, ale rzeczywiście momentami wiersz nudzi. I za dużo razy używasz słowa "zaniechanie".
Ale dam czwórkę, bo sztuka dobrego rymowania to faktycznie sztuka Smile
Dziękuję za życzliwy komentarz i ocenę.