Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stela
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na piaszczystej pustyni
Stoi kamienna stela
Nikt nie wie kto ją tu postawił
Nawet ród Izraela

Czy zrobił to egipski faraon
Skuszony bogactwem Eufratu
Albo arabski kalif
Posłuszny prawom szariatu

Może wielki Aleksander
Gdy Persja dogorywała
Albo Nabuchodonozor
Gdy Palestyna łkała

Nikt nie wie bo czas zniszczył stelę
Pisma się zatarły
Niespokojne wiatry
Kamień twardy wyżarły

Czy było tam pismo klinowe
Czy hieroglify święte
Nikt nie wie, bo tajemnice steli
Przez czas zostały zaklęte
OK. Sensowne, poskładane i ze wszystkim, co wiersz mieć powinien. Fajny tekścik, choć dość dosłowny. Odniesienie do historii jest bardzo fajne, choć mało pomysłowe kiedy mowa o upływie czasu.
Wrzuć coś następnego (jutro) Wink
Bardzo dziękuję za ocenę. Niestety nie wiem czy jutro będę miał czas, ale dużo pisałem wcześniej do szuflady więc moich wierszy nie zabraknie.
Miły tekścik, jak by go tak ubarwić metaforami to już by było super Smile rym - jak osobiście jakoś nie lubię, to tu do przeżycia, czyli? Tu pasuje Tongue Pokombinowała bym tylko z przedstawieniem czasu, może by Ci się udało inaczej go przedstawić niż w odniesieniu do historii?


Pozdrawiam

E.
Wiersz sam w sobie nie pozostawia u mnie jakichś wielkich odczuć, ale podoba mi się ze względu na tematykę i dobór rymów.
Ogólnie całkiem niezły tekścik. Lekki i prosty. Także 3/5Smile
Przyjemny wierszyk, który skłonił (przynajmniej mnie) do zastanowienia się jak wiele cennych informacji mogło zginać tylko przez czas.
Gryzły mnie nieco te rymy. Zwłaszcza w pierwszej zwrotce... W dalszej części są już do zniesienia, więc może to tylko moje widzimisię.
Czekam na Twoje kolejne wiersze Smile
3/5
Ciekawy opis w moim guście 4/5Smile
fajny tekst, 5/5
Nic szczególnego, sylaby to mieszanka bynajmniej nie studencka, jednak uczucia jakieś są i popis wiedzy również nie byle jaki.
takie sobie coś, co by tu więcej napisać... Przeciętnie