Via Appia - Forum

Pełna wersja: Czekając na odpowiedź
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tyle słodyczy,
sznur nie rozwiązanych spraw
Tyle goryczy,
ciągnie nas
I teraz, co teraz pytam się?
I powiedz, odpowiedz,
gdzie ten grzech?
Gdzie szukać mam?
Gdzie jest mego losu Pan?
I kusi ta trwoga:
Którą boisz się dać
którą boisz się dać

Ref: Boisz się jutra,
choć dzisiejszy ranek trwa
Czekasz na znak
I nawet gdy doczekasz się,
skąd poznasz, że to nie grzech?

Więc boisz się i staczasz się,
w sobie
I budzisz się, ranisz się,
czekając na odpowiedź
Której nie da ci nic,
gdy wątpisz ty.
Czekając, zestarzejesz się
Zakochasz się i stracisz go
Czekając

Tyle słodyczy
Sznur nie rozwiązanych spraw
Tyle goryczy
Ciągnie nas
I teraz, co teraz pytam się?
I powiedz, odpowiedz,
gdzie ten sens?
Gdzie szukać mam,
celu dla którego w życie gram?
I kusi ta miłość:
Która nie daje nic
Która nie daje nic

A żądać wiele chce



Kiepskie, nawet jak na piosenkę Sylwio. Dużo w tym tekście niedbałości. Wygląda jakby był wrzucony zaraz po napisaniu. W dodatku utwór nie niesie sobą żadnej konkretnej treści, balansuje gdzieś pomiędzy bełkotem, a sensem. Czyli ogólnie słabo, bez zmian. Chciałabym ocenić chociażby na dwa, ale nie widzę tutaj nic, czym można by poprzeć taką ocenę, tak więc 1/5 niestety.
Każdy człowiek powinien być panem swego losu, czasem to się nie udaje, i nie warto o tym pisać piosenki, bo wychodzą marne smęty, może gdyby zrobić z tego satyrę, byłoby ciekawiej. Pozdrawiam
Co to znaczy, że tekst wygląda jakby był wrzucony zaraz po napisaniu? Że nie ma dobrych wierszy a są tylko dobre poprawki? Big Grin
Sylwio, mała podpowiedź - nadmiar inwersji rzadko dobrze brzmi, szczególnie, jeśli co drugi wers kończy się na "się" Wink Za bardzo na serio potraktowałaś tutaj temat, albo za bardzo wprost. Miałaś lepsze te swoje piosenki. Odsyłam do Hey, Pink Floyd czy kogokolwiek niediscopolowego.
Cytat:Co to znaczy, że tekst wygląda jakby był wrzucony zaraz po napisaniu?

że sprawia wrażenie nieprzemyślanego do końca w moim odczuciu, księżniczkoWink