Via Appia - Forum

Pełna wersja: No przecież, że nie filiżanka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mój kubek do kawy
ma ucho nadgryzione

nie jest idealny
jak wymagają w pracy
od ludzi

nawet kiedy jest czysty
czuć w nim aromat

jakby był scalony
ukryty w ściankach
na dnie

mogę na nim polegać
no chyba że pęknie

nie lubię jak zawodzą
mnie różne
kubki do kawy
Boziu, Boziu. Naprawdę świetny wiersz. Ta paralela, którą zastosowałeś wprost przepływa przez mój umysł niczym ciepłe mleczko. Wiem, śmiesznie brzmi, ale tak właśnie to czuję. Wiersz jest prosty, nieskomplikowany, bez zbędnych hiperboli, a mimo to zapada w pamięć. Odtąd chyba o każdym człowieku będę myśleć w kategoriach kubków i wymyślać im kolory czy pęknięcia. Dzięki!
Aż się dziwię, że jest tu tylko jeden komentarz Wink
tekst bardzo przyjemny, bez jakiś nie wiadomo jakich udziwnień, dzięki temu zostaje w pamięci, w jakiś swój sposób uderza. No i dokładnie, zmienia się i moje spojrzenie na człowieka, jak na kubek o wielu pęknięciach, nadgryzionym uchu i różnych kolorach.


(25-06-2013, 11:34)Pasiasty napisał(a): [ -> ]mogę na nim polegać
no chyba że pęknie
i rozleje swoją kawę i jej aromat. To zabieram dla siebie.


Pozdrawiam


E.
Dobra robota. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

Pozdrawiam.
(25-06-2013, 11:34)Pasiasty napisał(a): [ -> ]mój kubek do kawy
ma ucho nadgryzione

nie jest idealny
jak wymagają w pracy
od ludzi

nawet kiedy jest czysty
czuć w nim aromat

jakby był scalony
ukryty w ściankach
na dnie

mogę na nim polegać
no chyba że pęknie

nie lubię jak zawodzą
mnie różne
kubki do kawy

Niestety mam dokładnie odmienne zdanie i przyznam się, że zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tym tekstem. Wybacz Pasiasty, moim zdaniem to oczywisty banał. Na koniec posłużę się cytatem z Wojbika, do którego tu nie odnoszę w żaden sposób tej opinii:"Poeci są jak trawa - trzeba ich kosić!"...żeby równo rośli. Czyżby kres poezji był aż tak bliski? Ludzie! Otwórzcie oczy! Król jest nagi!
Pozdrawiam i bez urazy.
To dziwne, że zgadzam się z Kristoforusem. Nie chciałam komentować, bo może pod tyim zachwytami to ja nie zrozumiałam głównego przesłania, ale niestety nie wzbudza to jakoś mojej sympatii. Ot tekst jak tekst.
Wiersz jest faktycznie płynny i przyjemny, czytając, można odlecieć, ale czegoś tutaj brakuje.
Moim zdaniem przesłanie jest zbyt ukryte... Ale to moja opinia xD
Cytat:nie jest idealny
jak wymagają w pracy
od ludzi
Ten fragment nie przypadł mi do gustu jeśli chodzi o brzmienie.
Pozdrawiam
a mnie sie podoba, czy znam sie czy nie. Poezja ma bawic ucho , oko , dusze, musi oddawać "coś" i mi oddaje ten wiersz - podoba mi sie.