Via Appia - Forum

Pełna wersja: Rozpadał się deszcz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


kontury wydarzeń
wciąż rysują się przede mną
na kamienicach

w zalanych chodnikach
niechciane wspomnienia
tkwią

rozdeptane
marzenia zmieniają widoki
na przyszłość

wszystkie

01.06.2013 Kraków



Z całym szacunkiem dla Twoich emocji, droga Piramido, ale według mnie to zbyt uniwersalne słowa - niektórym zapewne się spodobają, jak podoba się "mymlata" piosenka, jednakże wzwodu komórek mózgowych nikt nie dostanie.

Pozdrawiam.
Podoba mi się prosta forma tego wiersza. Ostatnia "zwrotka" jest świetna Smile.
Lantus, w jaki sposób częstotliwość pisania Piramidy ma się do twojej? Codziennie można znaleźć kilka twoich nowych utworów, tymczasem Piramida wrzuca, no może raz na tydzień.
Co do częstotliwości moim zdanie nie ma się co czepiać, ani porównywać bo to nie o to w tym chodzi. Jeden pisze wiersze raz na miesiąc ale są świetne, inny potrafi napisać bardzo dobre w ciągu tygodnia. Wszystko zależy od sposobu myślenia a w głównej mierze sposobu przekazania tego w postaci wiersza. Ot moje zdanie. Przy tym wierszu, zgadzam się z Lantusem. Słowa określają przywiązanie do wspomnień a także sposób ich reagowania i ingerencji w przyszłość. Nie jest to treść najwyższych lotów, czytałem lepsze Twoje utwory, ale skoro powstał to warto było przeczytać i wyrazić swoje zdanie.
Podoba mi się ogólne brzmienie. Jednak jakby się tak lepiej wczytać... To już średnio. Może dlatego, że takich obrazów powstało już dużo, a przesłanie nie jest do końca wyraźne?
Tak czy siak, to mój ulubiony Twój wiersz. Nawet nie wiem czemu. Może to przez sentyment do Krakowa?
W końcu to prawie mój dom.
Pozdrawiam Wink
PS. Lepiej brzmi "na chodnikach" niż "w chodnikach", chociaż rozumiem, co chciałaś przekazać.
Oj Kraków...
Też mam sentyment do tego miasta i to coraz większy, dlatego te obrazy które rysujesz swoim przekonują mnie na tak.

Pozdrawiam

E.
Ale co "wszystkie"?
Sądzę, że wszystkie widoki na przyszłość Wink
Dziękuję serdecznie wszystkim za komentarzeSmile

Lantusie, trudno by było ujednolicać odbiór wiersza, nic nowego nie zasugerowałeś.

zasuchariusz, emyk888, blackpepper, cieszę się, że odbiór wiersza był pozytywnySmile

rootsrat, jest tak, jak napisała emyk888. Odnosi się do widoków na przyszłość i ma podkreślić wymowę przedostatniego wersu.