Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kilka chwil (piosenka)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
I
Wciąż od nowa widzę,
jak zasłona spada
na moje oczy.
A ja sama wiążę ją.
Niepokoje wchodzą
nieproszone.
Cichutko zamykam drzwi.
Cichym szeptem ich
nie przegonię.
Boję się, mówić głośniej, o tym,
czego nie chce wiedzieć nikt.
Nikt nie może mnie usłyszeć,
choć tak brak mi kilku chwil.

Ref:
Kilku chwil, bez niedopowiedzeń.
Kilku chwil, bez uśmiechu bez radości.
Kim mogłabym być?
Czy można żyć bez miłości,
jak można nie szukać jej?
Przez te kilka chwil powrotu
do młodości, gdy można żyć,
dla tych paru chwil radości.
Czy można wyzbyć się ich,
by nie czuć strachu niepewności?
Tego nie powie mi nikt.
II
Tak wiele słów słyszę,
w mojej głowie,
nie od dziś.
Nie chcę wierzyć w nie.
Za dużo złych wspomnień,
zabiera mi sen.
W samotności piszę list.
Samotność bierze mnie,
w niewolę.
Boję się, mówić głośniej, o tym,
czego nie chce wiedzieć nikt.
Nikt nie może mnie usłyszeć,
choć tak brak mi kilku chwil.
Cytat: Niepokoje wchodzą
nieproszone.
dziękuję, dla mnie dość. pass.
i nie chodzi o sens, ale o dźwięk tej metafory.
Dzięki za komentarz. Dla każdego coś innego Wink
Nie każda piosenka jest wierszem. Przy dobrej melodii nawet prościutkie słowa, czy nawet głupawe, nie mają znaczenia. Czasem melodia bardziej porywa niż słowa a bywa i odwrotnie. Tu proponuję dobrą melodię.
Jak Lyssa zaproponowała, dobra melodia i może być z tego hit Tongue bo jak w mordkę strzelił kojarzy mi się z tymi wszystkimi miłosnymi piosenkami co nie jednokrotnie można w radiu usłyszeć.


Pozdrawiam

E.
Dzięki za komentarze. Piosenki są po to, by się ich przyjemnie słuchało. Nie mam zamiaru zawierać w nich jakiś wielkich prawd, czy silić się na wielkie dzieła wieszcze itp Wink Dziękuję ślicznie za komentarze i życzenia. Może kiedyś usłyszycie te słowa w radiu Tongue
Oby takich utworów nie było w radiach, bo naprawdę zacznę słuchać tylko płyt cd.
Piszesz, że piosenki są po to by się ich przyjemnie słuchało - okey z tym się zgodzę, ale przy Twojej bym się męczył.
Przyjemnie można posłuchać Pink Floyd - welcome to the machine, albo shine on you crazy diamond. Wiem, to inny gatunek (dzięki bogu), ale to powyżej, cięzka sprawa. Ciężko przebrnąłem do końca, a szczerze, w połowie już nie chciało mi się czytać. Ale z szacunku do autora, przeczytałem i nie chcę już więcej tego czytać. Albo to poprawisz jakoś sensownie, ale nie bierz się za piosenki.. chyba, że w Języku, którego nie znam.

Serdeczności,