Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wyznanie miłosne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kawałek Ciebie we mnie
i twoje ego powoli wzrasta.
Każdą długą chwilę, dotyk
krótkie słowo zliczyłam
dokładnie.

Echo szepta Twoje.
Oddechy, to wspomnienia.
Usta, ostry posmak.
Myśli, zapachy, różami
przetykane kolce:

(Wiejska droga, mokra ziemia.
Dźwięk świerszczy polnych,
dzwonów odświętnych,
ballad minionych zdarzeń.)

Parę chwil ostatnich, to
więcej niż przez lata całe -
mąż, wróg, przyjaciel.
Umierać z rąk Twoich,
tak samo, na krótko
przed zapoznaniem.

(Dwoje ludzi,
Żydówka, Esesman?)









Kawałek ciebie w tobie.....coś tu nie tak, echo szepce....różami przetykane kolce Smile może róże przetykane kolcami ale i to nie bardzo brzmi...Umierać z rąk Twoich,
tak samo, na krótko
przed zapoznaniem....nie rozumiem, a ostatnia strofa ni z gruszki ni z pietruszki. Nie dla mnie ten tekst.
Cytat: Kawałek Ciebie we mnie
i w Tobie powoli wrasta.
nie po polsku.
"w CIEBIE wrasta" mozna powiedzieć. inna sprawa, że znaczeniowo jest to po prostu durne.
Cytat: Echo szepta Twoje.
Huh
nie tędy droga! to nie jest poetyckie, bynajmniej. to własnie jest przykład bełkotu.
Cytat:różami przetykane kolce.
tu już można dyskutować. albo przekombinowałaś (bełkot) albo, tak jak ja to widzę, stworzyłaś niebanalną antytezę. gdyby ją osadzić w odpowiednim kontekście. niestety, ja tu kontekstu roczytać kompletnie nie potrafię.

Cytat: (Tańczy dwoje ludzi,
Żydówka, Esesman.
On pochyla się.
Na jej białej piersi
wykwita przedwczesna
róża.)
a to mnie rozśmieszyło. osobiście widzę w tym dramatyzmie groteskę, wcale nieciekawą.

ogólnie z całości nic nie wyniosłem, nie mam pojęcia, o czym przed chwilą czytałem. w ogóle koniec a początek to antypody, mam wrażenie, jakby pochodziły z odmiennych utworów. a więc to tyle z mojego zrozumienia;] jest dziwacznie, o.
Moim zdaniem, miejscami błędnie stosowałaś interpunkcję. I zgodzę się z miriadem, że wiersz wygląda jak posklejane części innych utworów. Najbardziej razi ostatnia zwrotka, która ma sens, ale jednak nie pasuje idealnie do całości.
Przesłanie marne, nic nowego.
Pozdrawiam Smile

Dzięki za komentarze Wink