Via Appia - Forum

Pełna wersja: Dobre słowo na krzyżyk, kiedy jest za wesoło
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
obowiązkowo trzeba
cieszyć się z życia
i wczorajszego chleba
nie rozmazywać bólu istnienia
po ścianach płotach rzygać
nie szukać się znajdywać

egzystencjalizm dobija
może nóż siekierę czy coś
dobre słowo na krzyżyk
obrót na drugi bok
wczoraj jest dzisiaj
Pierwsza strofa mi się mocno podoba, druga za to wcale, a końcówka jakaś mdła albo się nie znam Big Grin pewnie to toBig Grin

Pozdrawiam
Dzięki za komentarz, haniel. Smile Cieszę się, że pierwsza przypadła ci o gustu. Pomyślę jeszcze nad resztą, w końcu wiersz z dzisiaj.
Pozdrawiam!
"Ból istnienia" zaiste do twardego rzygu.
Zapis nieco chaotyczny - niespójny.
Wersyfikacja także do przemyślenia.
Pozdrawiam serdecznie,
JJ
Cytat:Zapis nieco chaotyczny - niespójny.
dokładnie, wersy oderwane od siebie, nie wiem, z jakiej paki wystąpiły w jednym wierszu.
to tyle z moich uwag, całości nie ocenię, bo nie zrozumiałem. moze własnie dlatego - z powodu wspomnianej niespójności.
Dziękuję za komentarze. Wink
Stały zarzut. Tongue Osobiście mi się wydaje, że są dość... posegregowane te wersy. Pierwsza zwrotka nawiązuje do pierwszego wersu, kanon zachowań. Druga to 'propozycje', może pewien rodzaj dialogu.
Pozdrawiam!
Brzydka wersyfikacja i druga strofa sugerująca przypadkowość w pisaniu.
Pierwsza rzeczywiście jest dobra, ale druga zgrzyta poważnie. Rządzi nią chaos i jest niezrozumiała.

Pomyśl.
Dzięki za komentarz.
;D I nikomu się nie spodoba druga? Wszyscy tak na pierwszą tylko... Pomyślę. Chociaż myślenie boli.
Pozdrawiam!
Perełka:
Cytat:nie szukać się znajdywać

Podoba mi się, pierwsza strofa bardziej niż druga, ale ogólnie mi się podoba i jestem na TAK. Trzeba się cieszyć z tego, co się ma i walczyć o to, żeby mieć jeszcze więcej, nie tracąc wcześniejszego "dobytku", co mogę więcej powiedzieć. Tak jest po amerykańsku i tak trzeba robić, jak rzekł niegdyś Rat King i z tym się zgadzam. Chyba.