Via Appia - Forum

Pełna wersja: Projekt RPG.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.poszukuje chętnych osób do grupy ( jeszcze bez nazwy ) której celem będzie stworzenie nowego, oczywiście Najlepszego Smile systemu RPG. Klimat Fantasy / SF. mam stworzony i dobrze przemyślany plan świata, który w moim mniemaniu jest ciekawy, elastyczny i daje duże możliwości manewru dla Mistrza Gry, jak i posiada potencjał do tworzenia dodatków, rozszerzeń itd. Zainteresowanych proszę o pytania i/lub kontakt.Dziękuje.
Wait wait wait...

Lubie takie kreatywne inicjatywy, ale napisane toto zupelnie zniechecając. Dlaczego?

1. Skoro masz już tak wykombinowany system to ki diabeł Ci potrzebni ludzie?

2. Masz jakiś konspekt rozwoju projektu, plan pracy, cel? Sam stworzenie jest fajne ale dopiero rozpowszechnienie daje radość.

3. Jak chcesz ściągnąć ludzi konkretnych pokaż co już masz. Strona www, koncept, mapy, jakaś szczątkowa mechanika... to tak jakbym ja wołał - hej ludzie, mam świetny pomysł na grę szukam współpracowników! Dlaczego ktoś ma poświęcać czas, energię, czasem pieniądze na coś co może nie być ukończone? Jeżeli projekt jest zaczęty to głowa takiego bytu sama będzie napędzała zespół ochotników.

4. Nawiązując do poprzedniego - w czym twój pomysł jest taki niebywale niezwykły? Nie przedstawiłeś żadnych argumentów próc typowo autorskiego samozachwytu nad dzieckiem-ideą-projektem.

5. Jakie plany po ukończeniu? Komercjalizacja? Harówka na podrzędnym forum z własnym autorskim RPG za free? Wolna kultura?


Jeżeli zamierzasz znaleźć osoby konkretne zaplanuj działania. Przeprowadź marketing mający na celu znalezienie dodatkowej siły roboczej. Wink
Tak, in plus:

Dobrze napisany poradnik wstępny - http://warsztat.gd/wiki/Projektowanie+gry+RPG . Co prawda tyczy się gry komputerowej, ale zasadniczo będzie szło podobnym trybem.
Witam ponownie.
Dziękuję Zguba za pytania i szczególnie za link.No i spieszę z odpowiedziami w miarę możliwości
ad 1. nie mam wykombinowanego systemu.to co mam to wizje świata, przykładowe postacie, intrygi, profesje, rasy, układ polityczny. pewne podstawy które być może zmienia się lub ewoluują w trakcie pracy.Do czego mi potrzebni ludzie? Do tego, by rozwinąć projekt i wspólnie go rozbudowywać - np. o nowe watki, dodatki, profesje, przygody itd. jednym słowem - chce stworzyć zespół zadaniowy którego celem będzie napisanie, opracowanie a w późniejszym terminie także wydanie - w formie papierowej i/lub elektronicznej systemu do gry narracyjnej. Co do formy późniejszej promocji i dystrybucji - myślę ze trochę za wcześnie o tym, ale oczywiście w idealnym założeniu - publikacja drukowana, główny podręcznik, później dodatki i kampanie, naturalnie strona internetowa z uaktualnieniami, oficjalnymi i nieoficjalnymi.
gdybym miał już napisany system, teraz szukałbym raczej wydawcy, prawda? ja posiadam bazę i potencjał - poszukuje ludzi którzy chcą wspólnie stworzyć z tego coś większego. Ja sam temu nie podołam - z kilku powodów, osobistych i zawodowych a poza tym spojrzenie na swiat z kilku perspektyw pomoże uniknąć błędów które popełniłbym pracując sam.
"Jeżeli projekt jest zaczęty to głowa takiego bytu sama będzie napędzała zespół ochotników" - toteż o takowy zespół chodzi.
ad 4. w czym jest niebywale niezwykły ? Smile chyba lepiej żebym założył coś takiego niż gdybym sam o nim sądził, że jest mizerniutki i nieoryginalny? Nie mam doświadczenia w tworzeniu systemów, ale być może moja inicjatywa pomoże paru osobom ( w tym i mi ) nabrać takowego i stworzymy wspólnie coś ciekawego.
PS.czy sądzicie, że powinienem tu, w tym miejscu opisać świat i mechanikę o jakiej mówię? Czy może zrobić to można w inny sposób, co sugerujecie - nowy wątek, osobna grupa na forum? proszę o wskazówki.