Via Appia - Forum

Pełna wersja: podstawowa komórka społeczna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
na początku są
łaskotki buziaki
i kłamstewka
słowem miłość

po kilku latach
są obrączki kwiaty
litr na głowę
oraz druhna w toalecie

aż w końcu powstaje
oczekiwane dwa plus jeden:
mąż żona
i prawda po środku
Fajne przesłanie, ale przekaz średnio mi się podoba. Ostatnio bardzo uprościłeś swoje wiersze, wojbiś.
Coraz mniej środków poetyckich, upiększeń. To dobrze. Ale tutaj... no...
Niby wszystko jest poprawnie, ale nie czuję duszy. Trudno się wczuć, brakuje emocji.
3/5 Wink
mi się bardzo podoba, jest jasno, dynamicznie, obrazowo i statystycznie prawdziwe. pierwsza strofa taka jak motyle w brzuchu, druga ciężka, podoba mi się melodia zdań: litr na głowę oraz druhna, można to przeczytać prawie pijanym głosem jak karczmarne przekleństwo. na koniec w trzeciej kwintesencja, również melodyczna: aż w końcu powstaje, oczekiwane dwa plus jeden i inżyniersko pięknie wykończony. bardzo rzadko podobają mi się twoje wiersze, a ten bardzo mi leży! pozdrawiam serdecznie.
ja również jestem na tak
"Dlaczego ja?" "Trudne Sprawy" z tym skojarzył mi się wiersz.
Nie wiem czy to dobrze, ale tak jestWink
Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Vysogocie(?), bardzo mi z tego powodu miło i liczę, że jeszcze kiedyś przykuję Twoją uwagę.

Pozdrawiam!
"na początku łaskotki buziaki
i kłamstewka z miłości."

Tak widzę pierwszą strofę Smile.

"po latach obrączki kwiaty,
litr na głowę
oraz druhna w toalecie"

Tak kolejny Smile.

Ostatnią strofę zostawiam, bo jest dobra Smile.

Pozdrawiam.
Dziękuję za rady, sam nad tym myślałem, nie wygląda to źle, ale lubię regularny układ wersów.

Pozdrawiam serdecznie. :3
Dobre, dobre. Nie dodam nic nowego, przychylam się do każdej melioratywnej wypowiedzi przedmówców. Od tej druhny w toalecie zawiało mi przesadnym truizmem, ale prędko o tym wrażeniu zapomniałem.
Fajne przesłanie, ale przekaz średnio mi się podoba. - czy to nie aby to samo? Big Grin
Dziękuję za komentarze.

Pozdrawiam!
(21-03-2013, 22:43)blackpepper napisał(a): [ -> ]Fajne przesłanie, ale przekaz średnio mi się podoba. Ostatnio bardzo uprościłeś swoje wiersze, wojbiś.
Coraz mniej środków poetyckich, upiększeń. To dobrze. Ale tutaj... no...
Niby wszystko jest poprawnie, ale nie czuję duszy. Trudno się wczuć, brakuje emocji.
3/5 Wink

Przeanalizuj to Smile

Dla mnie to dobry wiersz.
Umiejętność prostego obrazowania jest czymś wyjątkowym.
Poetyckość jest przereklamowana i nudna w większości przypadków.

Rzeczywistość, którą opisuje Wojtek, jest bardzo prosta - język tylko to podkreśla.
Przyzwoicie napisany tekst.
Piąteczka Smile
Bardzo serdecznie dziękuję za opinie.

Pozdrawiam ciepło!
Ogólnie przekaz mi się podoba, ale rzeczywiście brakuje mi tu czegoś takiego, co bym poczuła. Ale to subiektywne.