Via Appia - Forum

Pełna wersja: Gdyby nie ty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Człowiek chciał być wolny. Dlatego wymyślił zasady.

Gdyby nie ty drugi człowieku
utonąłbym w mózgościeku
A ten facet z lustra choć tego nie wiemy
miewa tak często problemy

Więc częstuj się słowem
i częstuj się krwią
patrz zawsze na biel
oraz czerń

Gdyby nie ty trzecia osobo
ascetą byłbym lub homo
Kobieta obok choć niczego nie wiemy
miewa te same problemy
[tylko inaczej]

Więc podziel się sobą
i podziel się nią
lecz zważaj na mnie
mam broń

Człowiek musiał być wolny. Dlatego wymyślił zasady.


Dobre, naprawdę dobre. Tylko 2 strofa mi się nie podoba. Pierwszy wers genialny Smile
(18-03-2013, 15:38)Lantus napisał(a): [ -> ]Człowiek chciał być wolny. Dlatego wymyślił zasady.

Człowiek wymyślił zasady by być wolnym. Prawda i fałsz. Z jednej strony czy człowiek posiadający zasady może być wolny? Człowiek posiada kulturę istniejącą w super ego, która określając zespół norm i zasad uporządkowuje rzeczywistość. Kultura ogranicza i modeluje. Czyli zniewala. A z drugiej strony, czy można być wolnym w szaleństwie.

Tekst ogólnie mi się podoba, jestem na tak. Budowa ramowa w porządku. Kazał mi się zatrzymać i pomyśleć.


Pozdrawiam

E.
Cytat:Kobieta obok choć niczego nie wiemy
miewa te same problemy
[tylko inaczej]
to fajne, się uśmiechnąłem. to w nawiasie bomba Wink

emyk888 napisał(a):Człowiek wymyślił zasady by być wolnym. Prawda i fałsz. Z jednej strony czy człowiek posiadający zasady może być wolny? Człowiek posiada kulturę istniejącą w super ego, która określając zespół norm i zasad uporządkowuje rzeczywistość. Kultura ogranicza i modeluje. Czyli zniewala. A z drugiej strony, czy można być wolnym w szaleństwie.
bla, bla, bla

pozdrawiam serdecznie Wink

noh.. nie takie całkiem bla, bla. Halo, halo!;]
Cytat:Człowiek wymyślił zasady by być wolnym.
Ja tam bym się tylko z tym nie zgodził, ale może błędnie to zdanie rozczytuję.


a co do wiersza:
Cytat:Człowiek chciał być wolny. Dlatego wymyślił zasady.
Otóż... nie.

Za to reszta - jest kapitalna.
Powiem krótko, że mi się podoba. Co prawda powtórzenie irytuje, ale mózgościek wynagradza mi wszystko.

To chyba ta bardziej przyjazna światu część Twojej osobowości, co?

Pozdrawiam.