Via Appia - Forum

Pełna wersja: Wieczorek Poetycki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
16. 03. 2013r.

tak zawile
i cudownie
świat pełen słów

znów

godziny spędzone
w miejscu pięknym
pośród swoich

Sia rozbrzmiewa
w duszy i uszach

już nie ma chmur

płyniemy ku słońcu
na linii
horyzontu
Cóż, to będzie najbardziej subiektywna i nieobiektywna ocenaCool
Powiem tak dla mnie było super i dzięki za przyjazd z drugiego końca PolskiSmile
Wiersz mi się podoba, chętnie dała bym pakiet gwiazd(ale niektóre osoby mogły by się uczepićBig Grin)
Ogólnie forma ok, podoba mi się rym(co z rzadka)
Reszta jest szczera i miła dla oka.
Rolleyes
Dziękuję za komentarz ^^
Dla mnie to również było świetne przeżycie, długa droga nie odstraszała Smile Dzięki za zorganizowanie spotkania!
Zgodnie z tym, co wczoraj mówiłam, postaram się wplatać coraz więcej rymów ^^
Szyk przestawny nie brzmi do końca dobrze, choć bez wątpienia dokłada swoje do nastroju. I nastrój całkiem ładnie zbudowałaś, jeśli chodzi o dobór słownictwa. Niestety nie czyta się tego dobrze, nie zadbałaś o formę według mnie, jest troszkę niezgrabnie.
Dzięki za komentarz Smile
Masz może pomysł, jak zmienić tutaj formę?
Poeci Wink Pokombinuj z podziałem na wersy, wygląda w sporej części tekstu na poszatkowany w sposób zupełnie losowy, szczególnie pod koniec.
No cóż, jak zwykle, ładnie, choć jak dla mnie mało ambitnie i zachowawczo, ale to czysto subiektywna opinia. Wiersz w każdym razie prosty, ale ładny. Smile
Poza tym rąbnęła mnie ta Sia, czy to słowo coś znaczy? Chodzi mi o jego znaczenie w języku polskim, bo przez totalny przypadek i nagłe dziwne natchnienie , już jakiś czas temu nazwałam tak główną bohaterkę, jednej z moich historii i ciekawi mnie co ono może znaczyć. Wiem, że jest włoskie słówko Sia i fińskie Sija, bo sprawdzałam. Byłabym wdzięczna za informację Wink
Nie orientuję się tylko, czym jest "Sia". A może, kim?...
A forma wiersza jest atrakcyjna dla oka Smile. Widzę, że wyznajesz minimalizmSmile...
Jest tu mało słów, a gdy jest mało słów, łatwo o niedomówienia. Tu wszystko jest opowiedziane zrozumiale.
Dzięki za komentarze.
Popracuję nad formą Smile
I już spieszę z wyjaśnieniami co do tego słówka ^^
Otóż Sia to nic innego jak piosenkarka. Świetna piosenkarka.



Cytat:A forma wiersza jest atrakcyjna dla oka Smile. Widzę, że wyznajesz minimalizmSmile...
Jest tu mało słów, a gdy jest mało słów, łatwo o niedomówienia. Tu wszystko jest opowiedziane zrozumiale.
Chodzi o to, aby w czasie czytania powstawał w głowie obraz Big Grin Czasami potrzeba do tego wielu słów, a czasem naprawdę niewiele.
Niedomówienia, jak ja je kocham w poezji :3
Pozdrawiam
Lexis , cieszę się, że w tobie radość, te co nie przeżyje ten nie wie. Mało słów - dla mnie właśnie tak jest ok.
Lekko, lexisowato, viosennie... SmileSmile
Lekki, przyjemny tekst. Minimalna ilość słów jest dobra, jak dobrze są dobrane słowa, tu jest w miarę okej, obraz prawie się pojawił w mojej głowie.
Popieram księżniczkę i też uważam, że jest poszatkowany.

Pozdrawiam

E.
Dziękuję za komentarze Smile
Viosenna, dajesz wiosenny powiew. Dziękuję za miłe słowa.
Emyk, cieszę się. Zapis zostanie zmieniony Tongue
Pozdrawiam