Via Appia - Forum

Pełna wersja: Stubbs The Zombie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To mój pierwszy artykuł, więc proszę o wyrozumiałość...

Stubbs The Zombie

Mając w ręku grę jednego z twórców gry ,,Halo”, w której to chodzi się zombiakiem myślałem że to gra tylko na nockę z klimacikiem horroru. Myliłem się...

Witamy w Utopiance!
Już na początku po wyborze trudności (jest ich cztery) widzimy jak tytułowy Stubbs wstaje z grobu i sieje popłoch w mieście o nazwie ,,Utopianka”. Z początku towarzyszy mu różowy robot płci żeńskiej, który mówi wszystko co i jak. Cały czas mamy się z czego pośmiać. Zamiast stworzenia groźnego zombii, który swoimi krwistymi kłami wysysa krew śmiertelnikom, twórcy zrobili śmiesznego i ciapowatego Stubbs’a. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to Stubss postanawia się zemścić na człowieka, który go zabił. By stoczyć z nim ostateczne starcie, będziesz musiał przetrwać w komisariacie, uciec ze szpitala, czy nawet... załatwić się do głównego zbiornika wody w mieście. A to wszystko pod osłoną dużego i zielonego humoru...

Móóózgi!!!!!!!!
Oczywiście nie na samym zabijaniu ludzi tu polega. Będziemy na przykład mogli ostrzeliwać wrogów z gnojowozu, czy też tańcząc na imprezie u szefa policji. Ludzi możemy uśmiercać na różne sposoby. Każdy z nich należy załadować jedząc komuś mózg. Pierwszy to... puszczenie bąka, co ogłusza przeciwników czyniąc z nich obezwładnionych i nie zważających na to co robimy. Niestety trwa to tylko chwilę. Drugim jest wyjęcie z siebie tak zwanych ,,flaczków”, po czym rzucenie w policjanta (czy też wojskowego) i zdetonowanie go. Naprawdę fajny widok. Trzecia umiejętność polega na rzucie głową i sterowaniem ją jak kulą do kręgli, odrzucając przeciwników to tu, to tam. Natomiast czwartym i (niestety) ostatnim jest wcielenie się w inną postać jak np. żołnierza z bazooką.

Najlepszy przyjaciel zombiaka
To co jest jednak najlepsze w tej grze to współpraca. (nie, nie multiplayer...) Zabijając jakiegoś wroga, po chwili jego zwłoki wstają co czyni że mamy kumpla. Niestety nasi bracia nie są zbyt inteligentni co powoduje, że łażą gdzie popadnie, a czasem zabijają nas np. wchodząc na minę. Możemy ich popychać, wskazując w którą stronę mają iść, czy też zagwizdać, by biegli za nami. Ale nic tak nie rozśmiesza, jak cut-scenki, w których Stubss swoją mimiką (główny bohater nic nie mówi) przypomina nam Charlie Chaplina, jeżdżąc na owieczce, czy też strzelając z czołgu. (tak, to też można w tej grze robić...) Jednakże gra ta jest bardzo krwawa, dlatego też jest ,,dozwolona od lat osiemnastu”.

Rozwój chomika...tfu, zombiaka!
Z czasem zauważymy, że możemy coś więcej np. wyrywamy rękę, lub nogę i atakujemy nimi kolejnych przeciwników. A jeżeli o zabijanie chodzi, to tylko to możemy tutaj robić. Gra jest krótka, ale to dobrze, gdyż gdyby była dłuższa byłaby jeszcze bardziej nudniejsza niż jest...

Pośmiertna śmierć dorosłych dzieci...
W grze niestety Stubss nie może używać broni. (choć może to i dobrze) Dobrze można ocenić soundtrack, stare piosenki z tamtych lat, które nadają urok bardziej weselszy niż mroczny. Gra kończy się na... nie, nie mogę tego zdradzić, ale zachęcam do grania! Jednak nie polecam gierki dla bardziej wrażliwych...


Sumując:

+ Duża dawka humoru
+ Muzyka
+ Współpraca
+ Dobra na odstresowanie...

- ...jednak nie przy jedzeniu
- Mało umiejętności
- Krótkie to
- I nudne...

Grafika: słaba/średnia
Dźwięk: fajna muzaSmile

W krótkim skróconym skrócie:
Można pograć, jeżeli się polubiło Postala...

Moje screeny:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4279...dbf5a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...8a77f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...cf4ac.html
Dobra to może ja jako redaktor, wypowiem się pierwszy.

1. Zdecydowanie za krótka. Zmieściłeś co prawda sporą najbardziej istotnych wiadomości, ale to i tak zdecydowanie za mało. Recka pełnej gry, to minimum jedna strona A4.

2. Ogólnie konstrukcja zdań. Musisz nad tym trochę popracować. Poczytaj recenzję innych. Najlepiej w profesjonalnych gazetach o tej tematyce np. CD - Action. ^^

3. Jest kilka błędów jak np. "...kiedy Stubbs postanawia się zemścić na człowieka". Ale zakładam, że jest to zwykłe przeoczenie.

4. Jaka w końcu ocena?

Ogólnie rzecz biorąc, idziesz w dobrą stronę. Trochę pracy, kilkanaście recenzji i już możesz iść do CD - Action.