Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kibździowo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest tu taka wieś Kibździowo,
Gdzie, gdy powstanie choć słowo,
W tysiąc słów się przeistoczy,
Aż bohatera zaskoczy.

I już w oknach siedzą szpiedzy,
Pijąc sok z cudzej niewiedzy.
Każdy czyn idzie w historię,
Jakąś zwartą alegorię.

Przypowiastki wokół ławki,
Cudze sprawki aż do czkawki.
Sensacji szukają oczy,
Co drugiego wnet zaskoczy.

Oni mówią, oni wiedzą,
Już od rana z okna śledzą,
Że jak przyjdzie umrzeć we śnie;
Oni będą wiedzieć wcześniej.

Toczy się żywot pomału,
Kłamie do konfesjonału,
Łamie wszelkie przykazania,
Wszystko na drugiego zgania.

Niebiosa są w czarnym pudle,
Ludzie tam czyści jak pudle.
Znowu błyska jak z ogniska,
Mimo iż lecą wyzwiska

Na nadrzędny rząd i nierząd,
Prawa gejów, prawa zwierząt,
Nawet prawo jest na lewo,
Drzewo gdzie dom, dom gdzie drzewo.

Choć to nie miasto, lecz wiocha,
Ludzkim twarzom - won, wynocha!
W domach siedzą, pogrążeni.
Czy się da to jakoś zmienić?
Niech mnie muchy faraonki oblezą, a specjalnie na tę okazję powstaną, bo bodaj takich jeszcze nie ma. Tekst kompletny! Nie widzę żadnej rysy, wszystko cacy. Chyba każda ze strof mnie szczerze zadziwiła - swoim polotem. Aż mam bezecne podejrzenie, żeś nie napisał tego tak całkiem sam;> (własciwie to w tym podejrzeniu poszedłem znacznie dalej, ale nie wypowiem tego na głos. plagiat to poważny zarzut). Wiersz kompletny. Dla mnie na 5.
ludzie czyści nie czyste, chyba że jakiejś głębokiej gry słownej nie pojęłam, ale rzeczywiście, zaskoczenie podwójne, bo raz, że w twoim przypadku do zupełnie innych tekstów się przywykło, dwa, ten trzyma poziom, jest sensowny i rymowany przy okazji, i zachowany... zachowana jakaś miara, jako że rytmu wiersze mieć ponoć nie mogą Wink
Dobra robota, Autorze.
Gratuluję Lantus, wiersz świetny. Błyskotliwy, przemyślany, świetna forma i rym - moja zmora osobista Big Grin Tylko razi troszkę powtórzenie ,,zaskoczy,,.
(17-03-2013, 12:53)Sylwiamotyka napisał(a): [ -> ]Gratuluję Lantus, wiersz świetny. Błyskotliwy, przemyślany, świetna forma i rym - moja zmora osobista Big Grin Tylko razi troszkę powtórzenie ,,zaskoczy,,.

To było celowe, rzeczywiście - może trochę gryzie.
Cóż, do bielców nigdy nie miałem pióra w serduszku. Rymy są w porządku.
Dziękuję za komentarze i pozdrawiam.