Via Appia - Forum

Pełna wersja: "N" jak nowość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mówisz zacznijmy od początku
pozacierajmy stare ślady
można snuć tysiąc nowych wątków
parzyć herbatę, mnożyć rady

i powyrywać białe strony
z niezapisanych pamiętników
dmuchać w dogasający płomyk
zawrzeć pytanie w wykrzykniku

pozwiedzać niepoznane kraje
ściany malować na zielono
zmienić zasłony (stół zostaje)
przygarnąć kota (tak radzono)

kreować złudne sytuacje
odwracać oczy w niewidzenie
zawiesić barwne dekoracje
w wygodne popaść odrętwienie

i może nawet o to szło
by nadać krokom wspólny rytm
niezmienne wciąż zostanie to
że ja to ja, a ty to ty
Tylko w ostatniej rym na szło i to. Reszta bardzo mi się podoba. Naprawdę dobrze napisane. Pozdrawiam.
(04-03-2013, 22:16)maciekbuk napisał(a): [ -> ]Tylko w ostatniej rym na szło i to. Reszta bardzo mi się podoba. Naprawdę dobrze napisane. Pozdrawiam.

Cieszę się z podobania. Lubię korzystanie z najprostszych środków wyrazu. Wiem równiez ,że rymy gramatyczne (szło, to..itd.) sa tandetne...ale korzystam i to często.
dziękuję bardzo i pozdrawiam

Cytat: i powyrywać białe strony
z niezapisanych pamiętników
albo nie zgłębiłem dostatecznie tej myśli, albo jest ona trochę nielogiczna w kontekscie całosci.

Takie wiersze lubię. Przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Nic nie stoi tu przypadkowo, nic na siłę, nic nie korzysta z tandetnych chwytów typu: zwrot o milionie znaczeń niech będzie czytelnikowi czym tam sobie chce; czy: pojedyncze słowo, nazwa emocji niech obudzi tę emocję i job's done, albo po prostu: oryginalność ważniejsza od sensu. Cóż, konstrukcja jest prosta, może to właśnie jedyny "minus" tekstu - wlasciwie nie minus, a najsłabsza jego strona, za to przy okazji nie bardzo istotna. Przekaz jest króciuteńki, reszta to miłe wypełnienie (i ono mnie bardziej do siebie przekonuje). Ta często przeceniana i mylnie, bo zawyżenie oceniana Nowość to rzeczywiscie próżnica i nieporozumienie. Wszystko sprowadza się zawsze do prawdziwosci, naturalnosci. Eh, słodki pluralizm;] it's a bitch, accept it, man.
Podoba mi się Smile Rymy, przekaz, środki ładnie dobrane Smile