Via Appia - Forum

Pełna wersja: Cierpkość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nie chcę w swym życiu już żadnych burz
i zamykania drzwi po brzasku
bzdurnych uniesień wspólnoty dusz
nie chcę zaburzeń szeptów trzasków

nie dla mnie skryte namiętności
i wypłukanych tęsknot szelest
podobno krzyczy się z miłości
czy stać mnie by zawołać śmielej

niech płyną nurtem sprawiedliwym
cienie pomiędzy dniem i nocą
letniość w rozmyciach niełamliwych
myśli tchórzliwie w tle dygocą

a kiedy zmyję błękit z dłoni
i porozbijam już fortece
czy spokój w środku się ukoi
czy będę czuła to co zechcę ?
nie chcę w swym życiu już żadnych burz
zamykania drzwi i wrzasków
bzdurnych uniesień wspólnoty dusz
nie chcę zaburzeń szeptów trzasków.......jakoś tak...po brzasku, nie wiem dlaczego ale mi nie pasi

jeszcze to, takie pokrętne, niewyobrażalne....letniość w rozmyciach niełamliwych
a skąd ten błękit na dłoniach, szybciej brud. Wiersz podoba mi się, mimo że mam tyle uwag. Pozdrawiam
Ładnie komponujesz, ale sens nadal leży. Kolejny raz już widzę, jak ktoś robi formę kosztem treści. To chyba mankament początków. Jeśli chodzi o rymy, rytmikę i dobór słów, to świetnie. Ale niejasność zwrotów razi. Popracuj nad tym, żeby do pięknej formy dodać sensowną treść. Czasami nie wiem, co masz na myśli. Pozdrawiam.
Witam,
Tekst czyta się świetnie, forma naprawdę dobra.
Co do treści, całkiem ok ale pytanie retoryczne na końcu nie pasi- pomyśl nad tym.

Noir
Podoba mi się ten burzowo-deszczowy motyw. Brakuje mi jeszcze tylko trochę wiatru, bo nie widzę tu dynamiki. Może to dlatego, że jestem senna, ale ciężko mi było doczytać się w tym wierszu.
A tak ogólnie, to całkiem fajnie. Na plus zadbana forma. Dobrze, że ci się chce tym zajmować. 4/5
Pozdrawiam!
Piękny wiersz, dopracowany, dawno już takiego nie widziałam na tym forum. Nie zgadzam się z przedmówcami, treść wcale nie jest, aż tak nie jasna, w końcu to wiersz, a nie proza. Ja nie miałam problemów ze zrozumieniem. Choć ujęte nie wprost odczucia podmiotu lirycznego są klarowne. Gratuluję i pozdrawiam. Smile
Nic odkrywczego - tekst w warstwie językowej marny.
Za entuzjazm i szacunek dla koanonu piąteczka.
(28-02-2013, 17:24)Lyssa napisał(a): [ -> ]nie chcę w swym życiu już żadnych burz
zamykania drzwi i wrzasków
bzdurnych uniesień wspólnoty dusz
nie chcę zaburzeń szeptów trzasków.......jakoś tak...po brzasku, nie wiem dlaczego ale mi nie pasi

jeszcze to, takie pokrętne, niewyobrażalne....letniość w rozmyciach niełamliwych
a skąd ten błękit na dłoniach, szybciej brud. Wiersz podoba mi się, mimo że mam tyle uwag. Pozdrawiam

Dziękuję za komentarz, ale mnie z kolei nie przekonuje zupełnie podpowiedź....wrzasków. Zamykanie drzwi o brzasku to niestałość związku, wymykanie się tchórzliwe, a wrzask to coś zbyt oczywistego.
Brud na dłoniii..hmmm.
Na pewno w prozie ten brud byłby bardziej odpowiedni, a tutaj raczej passe.
Ciesze się, że pomimo uwag mój wiersz sie jednak podobał i oczywiście pozdrawiam


(28-02-2013, 17:37)maciekbuk napisał(a): [ -> ]Ładnie komponujesz, ale sens nadal leży. Kolejny raz już widzę, jak ktoś robi formę kosztem treści. To chyba mankament początków. Jeśli chodzi o rymy, rytmikę i dobór słów, to świetnie. Ale niejasność zwrotów razi. Popracuj nad tym, żeby do pięknej formy dodać sensowną treść. Czasami nie wiem, co masz na myśli. Pozdrawiam.

Bardzo dziekuję Maćku za kolejną wizytę pod moim tekstem.
Cały czas pracuję nad logicznym przekazem moich myśli. Mam nadzieję, że w miare uplywu czasu i forma i treśc będa się wzajemnie uzupełniały.
Wydaje mi się jednak, że ten akurat wiersz nie skrywa jakiś ukrytych sensów. Jest raczej zrozumiały w wymowie. Peelka wyraża jasno swoje udczucia. Takie przynajmnije było zamierzenie autorki...
Pozdrawiam serdecznie jeszcze raz dziękując


(28-02-2013, 18:59)Noir napisał(a): [ -> ]Witam,
Tekst czyta się świetnie, forma naprawdę dobra.
Co do treści, całkiem ok ale pytanie retoryczne na końcu nie pasi- pomyśl nad tym.

Noir
Miło mi bardzo, że tekst czyta się bez chropowatości.
Pytanie ...jest jak słusznie zauważyłaś(eś?) retoryczne...
Dziękuje za komentarz i pozdrawiam


(28-02-2013, 19:09)Changed napisał(a): [ -> ]Podoba mi się ten burzowo-deszczowy motyw. Brakuje mi jeszcze tylko trochę wiatru, bo nie widzę tu dynamiki. Może to dlatego, że jestem senna, ale ciężko mi było doczytać się w tym wierszu.
A tak ogólnie, to całkiem fajnie. Na plus zadbana forma. Dobrze, że ci się chce tym zajmować. 4/5
Pozdrawiam!

Dzięki!
Cieszę się , że forma Twoim zdaniem zadbana.
Nie wszystkie wiersze są dynamiczne, sa tez takie z podskórnym pulsem. Dynamizm lub jego brak sa prawdopodobnie odzwierciedleniem "dynamizmu" i temperamentu piszącego.
Pozdrawiam burzowo-deszczowo


(01-03-2013, 22:04)Sylwiamotyka napisał(a): [ -> ]Piękny wiersz, dopracowany, dawno już takiego nie widziałam na tym forum. Nie zgadzam się z przedmówcami, treść wcale nie jest, aż tak nie jasna, w końcu to wiersz, a nie proza. Ja nie miałam problemów ze zrozumieniem. Choć ujęte nie wprost odczucia podmiotu lirycznego są klarowne. Gratuluję i pozdrawiam. Smile

Bardzo dziękuję i ciesze się że wiersz się spodobał.
Pozdrawiam


(01-03-2013, 22:19)Jarosław Jabrzemski napisał(a): [ -> ]Nic odkrywczego - tekst w warstwie językowej marny.
Za entuzjazm i szacunek dla koanonu piąteczka.

Dzięki za wizytę.
Gdyby wszyscy mieli jednakowe gusty i upodobania to świat byłby ..nudny.
Cieszy docenienie tego szacunku dla kanonu (cokolwiek to oznacza)
Pozdrawiam serdecznie