Via Appia - Forum

Pełna wersja: Los
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie będę słów ubierać w piękny strój baletnicy
Bo życie moje było ubrane jak nędznicy
Nie będę słów ubierać w kolory tęczy
Bo w myślach mam wspomnienia
Ubrane w czarne cierpienia
Nie będę słów ubierać w moc wiary i w nadzieję
Bo przyszłość moją los w to co będzie chciał....
Odzieje





tekst wywołał uśmiech na mojej twarzy. Pierwszy wers, od razu. Drugi mniej, bo myślałem, że pójdzie współcześnie i bez takich rymowanek, ale spoko, ma swój smaczek. No taki, wiersz szkolny, chociaż przemyślenia głębokie i zgrabna metafora do stroju.

Cytat:Nie będę słów ubierać w piękny strój baletnicy
a to zdanie mi zapadło w pamięć, samo, wolnostojące, jest świetne Smile serdecznie pozdrawiam.
Dziękuję Smile również pozdrawiam
Ładne metafory, przemyślenia, aczkolwiek myślę, że to dopiero materiał na wiersz - i to dobry wiersz, mimo rymów gramatycznych. Ogólnie nawet mi się podoba, ale kilka rzeczy wymaga przemyślenia moim zdaniem:

1. Drobna nieścisłość gramatyczna: bo życie (liczba pojedyncz) moje było ubrane jak nędznicy (liczba mnoga)
2. Staraj się unikać powtórzeń w tak krótkich odstępach (ubierać, bo, słów)
3. Myślę, że temu wierszowi na dobre wyszłoby pełne zastosowanie zasad pisowni - kropki, przecinki itd.
4. Pointa w obecnym stanie jest dosyć nijaka. Myślę, że całość miałaby mocniejszy wydźwięk, gdyby zamienić dwa ostatnie wersy.

Spójrz:

Nie będę słów ubierać w piękny strój baletnicy,
bo moje życie nosiło się jak nędznicy.
Nie będę ich ubarwiać kolorami tęczy
- w myślach mam wspomnienia
ubrane w czarne cierpienia.

A moją przyszłość los w to,
co będzie chciał odzieje,
dlatego nie będę słów ubierać
ani w moc wiary, ani w nadzieję.


Kilka drobnych poprawek, a myślę, że jest na plus. Uważam, że masz potencjał, Mario (czytałem jeszcze inny Twój wiersz na Facebooku), ale Twój styl wymaga doszlifowania. Mam nadzieję, że forum Ci w tym pomoże!

Pozdrawiam serdecznie!
Dziękuję ,bardzo mi się podoba po Twoich poprawkachSmile
To w sumie były bardziej sugestie niż poprawki - prawem Autora jest tak napisać wiersz, jak tego chce.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem! Czekam na więcej twórczości od Ciebie Smile
tak, najlepsze jest tu zwieńczenie.
Cytat: Nie będę słów ubierać w moc wiary i w nadzieję
Bo przyszłość moją los w to co będzie chciał....
Odzieje
po którym wczesniejsze niskoloty (no rymy potrafią śmieszyć, sam przyznaj) zyskują usprawiedliwienie. fajna konwencja, pomysłowa.