Via Appia - Forum

Pełna wersja: Kruki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zakrążą jeszcze nad nami
czarnych ptaków stada,
by wyszarpać z nas przeszłość –

godzina po godzinie,
dopóki nie umrze nasza historia
i nie wyleczy się los.


26.02.2013
Jak dla mnie, to to wiersz zagadka. Jak na Ciebie, oblubieńca prostoty, jest trudno.
Podoba mi się jednak obraz kruków krążących nad głowami niczym nieuchronne fatum, zwiastun, że
niedługo wydarzy się coś złego. Fajna miniatura, ale chyba muszę jeszcze pomyśleć przed
wystawieniem oceny.
Pozdrawiam Wink
Nie ma zagadki. Chyba rozumiem ten wiersz, tak przynajmniej mi się wydaje. Jednak nie będę tutaj tego wypisywałaUndecided
Jakoś umiem się wczuć w klimat peela, może dlatego.
Całość fajna, podoba mi się nawet. Szału nie ma, ale jest dobrzeSmile

Cytat:czarnych ptaków stada

Widzę jest i przerzutniaWink

Cytat:i nie wyleczy się los.

To paskudne, nie podoba mi się - zepsuta końcówka. Zrobiłam bym coś z tym, ale to moje odczucie, może akurat dla innych to będzie najlepsza część wiersza...

Pozdrawiam 4/5
(26-02-2013, 10:50)blackpepper napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie, to to wiersz zagadka. Jak na Ciebie, oblubieńca prostoty, jest trudno.

Naprawdę? Smile Może troszkę mniej prostolinijnie niż zazwyczaj, ale aż tak trudno chyba nie jest?

(26-02-2013, 11:00)Piramida88 napisał(a): [ -> ]
Cytat:czarnych ptaków stada

Widzę jest i przerzutniaWink

Chyba inwersja?

Zamierzona i przemyślana, zapewniam.

Dzięki za wizytę, drogie Panie Smile
Nie jest trudno, ale lubię dojść do wiersza do końca. Nie lubię "chyba" Tongue
Pozdrawiam.
Trololololo, czasami "chyba" jest niezmienne, nie zawsze jest się pewnym w stu procentach.
Może wiersze to inna sprawaWink
Tak chodziło mi o inwersjęSmile
tak, dla mnie też pozostaje niewygodne "chyba". mnie symbolika mówi jedno - przeszłość jeszcze nas dogoni, nieważne, jak umiejętnie o niej zapomnimy, zostaniemy z niej rozliczeni. ba, nawet jest coś z prawdy w tej myśli;] koniec za to..
Cytat: dopóki nie umrze nasza historia
i nie wyleczy się los.
..już mnie nie satysfakcjonuje. wydaje mi się, że dwa pudła, choć to drugie pudło ("wyleczy się") to chociaż strzał w tarczę. za zero punktów, ale jednak;] a to z racji słowa "los", którego nie do konca jestem pewien. zmierzenie sie z demonami przeszłosci często kojarzone jest z oczyszczeniem, a przynajmniej nadzieją nań. czy jednak określiłbym to słowem los? dobrze, los ma swój udział wszędzie, ok, ale mowa tu o wyleczeniu, wiec musi nastąpic jakas choroba. eh, i kluczę w kółko;/ ciężko mi się wysłowić, po prostu los wydaje mi sie tu nie pasować.
no i wiadomo - czemu umrze historia?? tego tym bardziej nie rozumiem.

niestety jest to blisko połowa wiersza, wiec trudno mi go docenić. ale lubie klimat, jaki zajeżdża z pierwszych strof ]:-> sooo dark.
Dzięki za wizytę. Chyba za bardzo kluczysz i kombinujesz, Miriadzie... Jak podaję klucz do szyfru w wierszu - źle. Jak go nie podaję - też źle. Może przerzuć się na prozę? Wink
nie ma sprawy, wedle życzenia juz cie zostawiam w pokoju.
Tak sobie zerkam na ten tekst i...

"wyszarpać"

A może "wyszarpnąć"? Proponuję cały wers "by wyszarpnąć nam przeszłość"

Poza tym bardzo dobra miniatura Smile.
Jak dla mnie za bardzo wieje to mrzonkami nastolatków, lub takich dziecinnych miłostek. Wink Miniaturka na poziomie hehe Wink
Cytat:mrzonkami nastolatków, lub takich dziecinnych miłostek

A skąd takie odczucie Sylwio?Smile
(19-03-2013, 11:08)Sylwiamotyka napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie za bardzo wieje to mrzonkami nastolatków, lub takich dziecinnych miłostek. Wink Miniaturka na poziomie hehe Wink

Hm, bardzo prosiłbym o rozwinięcie tej myśli, Sylwio - ciekawi mnie, co rozumiesz pod pojęciem "mrzonki nastolatków" oraz skąd skojarzenia z miłością w tym wierszu Huh

Kruki
Zakrążą jeszcze nad nami
czarnych ptaków stada,
by wyszarpać z nas przeszłość –
krążące ptaki, kruki, wydzierające z nas przeszłość? Samo w sobie bardzo głębokie i nowatorskie Wink, poza tym od razu nasuwa mi się milion seriali i filmów, a nawet książek, dla nastolatek. Wiem, że pan na ogół dobrze pisze panie Rootsrat, jestem fanką pana wierszy, nie pana, ale proszę mi wybaczyć, takie mam skojarzenia i przemyślenia co do powyższego utworu.
Pozdrawiam Smile
O Sylwio, chyba żartujeszSmile
Widzisz tutaj seriale i książki dla nastolatek O____o ?
Ok, ja sama z mojej strony dziękuję za wyjaśnienie. Ciekawa interpretacja.
Pozdrawiam.

Stron: 1 2