Via Appia - Forum

Pełna wersja: Normalny człowiek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę, że jestem normalny. Taki jak wszyscy. Wstaję rano o szóstej, robię kanapki i wracam do domu. O siedemnastej. Poza tym nie wychodzę poza. Poza najczęściej leżąca, choć zdarza się oczywiście siedząca. Lubię ścianę. Jedna, ta w pokoju dziennym jest moją ulubioną. Taka sterylna, biała – w sam raz. Codziennie po pracy wyświetlam sobie filmy sam je tytułując np. „Moja wymarzona dziewczyna” czy „Mój wymarzony pies”. Jestem raczej cichy, ale bardzo towarzyski. W końcu mogę się pochwalić prawie trzema tysiącami znajomych. Parę osób , że tak powiem po staroświecku, mieszkających obok mnie nie znam. Cóż, nawet nie wiem jak się nazywają. Czasami spotykam się z nimi i gramy w pokera. Och, tak. Jeden z nich nazywa się gorącalaska12. Mówi, że jest w moim wieku. Lubię podróże. Naprawdę. Odwiedziłem tyle miejsc… Choćby Rosję, jeszcze za czasów Stalina. Wspaniałe przeżycie.
Kiedy mi się nudzi, praktykuję firankologię stosowaną. Ostatnio mój sąsiad kupił nowe auto. Zapewne tylko po to, żeby się pochwalić wielkością posiadanego majątku. Możliwe, że teraz pluje sobie w brodę i żałuje swojego czynu. Cóż, i tak jego gruchot nie pobije mojego Nissana za dwieście tysięcy. Ja ich nie rozumiem. Wydają pieniądze na jakieś psy, i po co to komu to nie wiem. Trzema toto karmić i sprzątać po nim, a na dodatek szybko im się wyczerpują baterie. Ha, ha – przecież to głupie. He, he, he, dobrze że taki nie jestem, bo ho, ho, ho… chlip… heh, dawno się tak nie uśmiałem. Z głupoty innych Żyje mi się dobrze, nie narzekam – choć czasami coś jakby mi strzyka gdzieś w okolicy ciemienia. Lekarz (nie lubię tego faceta) powiedział, że to wada wrodzona i nic z tym się zrobić nie da. Dziwne, bo wydawał się trochę jakby zmieszany. Ha, to pewnie przez tę nową panią, którą poznał jakimś portalu. Tak słyszałem.
Ciekawią mnie trochę te czerwone pigułki, które muszę i oni też muszę zażywać codziennie przed wieczorem. W telewizji mówili, że gdy się nie weźmie choć jednej z nich, człowiek umrze. Jestem ciekaw, czy to prawda, na razie nikt jeszcze nie próbował. A dlaczego na wieczór? Ponoć dlatego, iż mózg jest w stanie spoczynku i środek wtedy lepiej działa. Cóż, nie narzekam na swoje życie. Wręcz przeciwnie, jest idealne. Myślę, że jestem normalny, taki jak wszyscy. Póki mam ścianę, pigułki i pracę, wszystko jest możliwe. Szkoda tylko, że nie znam swoich rodziców, ale nie jestem sam, bo gorącalaseczka12 też nie pamięta swoich. Swoją drogą, chciała ze mną porozmawiać dzisiaj o dziewiętnastej. Dziwne, że tak późno. Pisała, że to bardzo ważne. Muszę kupić jeszcze nowe żaluzje, te już się zeszkliły od słońca.
Tak więc to jest moje czyste życie. Chwilka, zerknę w okno, na sekundę żeby się nie poparzyć. Księżyc w nowiu. Oho, ciemne chmury. Zbiera się na burzę.
Cytat:Taki jak wszyscy. Wstaję rano o szóstej, robię kanapki i wracam do domu.
Po robieniu kanapek wracasz do domu. Robię kanapki i (po całym dniu pracy) wracam do domu.


Cytat:Mówi, że jest z mojego wieku.
W moim wieku. Z mojego to jak z mojej epoki. A inaczej chyba chciałeś.

Cytat:Lubię ścianę.

Idź w tym kierunku, To bardzo dobre wykorzystanie Twojej oryginalności. Takie zagrywki są świetne.
Cytat: firanko logię
razem.

Cytat:ilością posiadanego majątku

Nie ma ilości majątku, jest wielkość. To coś jak many i much. Zwracaj na to uwagę, że są zjawiska policzalne i niepoliczalne.
Cytat:i żałuje swojego postępowania
Swojego postępku, wybryku, jeśli odnosi się wyłącznie do aktu kupna samochodu.
Cytat:im się czerpią baterie
Czerpie a wyczerpuje oznacza co innego.
Cytat:tą nową panią
Tę, podstawa. Tą jedynie z kim, z czym.

Cytat: choć jednej z nich, człowiek umrze
człowiek umiera lepiej.
Cytat: iż mózg jest w stanie spoczynku
No nie wiem. Przecież pracuje. Ciało jest w stanie spoczynku, ale mózg chyba nie.
Cytat:bo gorącalaseczka12 też ich nie pamięta
Tych samych? Nie pamięta własnych.

Cytat:zerknę na okno
w okno.

Lantus, nie wiem, czy robiłem Ci kiedyś łapankę, ale nawet jeśli to pierwszy raz, to na pewno też ostatni. Siadasz do pisania i piszesz. Potem mało przy tym pracujesz. A to nie fair. Przeczytaj parę razy, zanim wrzucisz, szczególnie te krótkie. To raz. Dwa: zacznij czytać książki, żeby poprawić warsztat, bo jak na razie robisz spore bąki. Trochę nie rozumiesz pewnych słów i sformułowań. Jednym słowem: popraw się, do cholery. Lubię Twoją oryginalność w pisaniu. Niezrównoważenie. To może być zwiastun autora nieprzeciętnego, ze świeżym, unikalnym podejściem. Masz zadatki i masz nierówno pod czaszką (ale w pozytywny sposób) i dlatego kiedyś Ci pisałem, żebyś lał na innych i robił swoje. Bo stworzysz własną drogę, własny sposób. Tacy ludzie, jak ty, idą obok stada i wytyczają nowe ścieżki. Ale musisz pracować. Bez ciężkiej pracy g osiągniesz i się zmarnujesz. Dlatego staraj się bardziej, proszę. W tym tekście są przebłyski, ale więcej błędów. Jest dobrze prowadzona historia, ale nie ma dopełnienia. Pamiętaj, że czytelnik potrzebuje na końcu ujrzeć rozwiązanie, katharsis, chyba że znak zapytania jest celowy. Ale tu bez wyraźnej puenty robi się: a tak sobie napisane, dla samego napisania. Zastanów się nad moimi słowami. Pozdrawiam.
(22-02-2013, 12:42)maciekbuk napisał(a): [ -> ]
Cytat:Taki jak wszyscy. Wstaję rano o szóstej, robię kanapki i wracam do domu.
Po robieniu kanapek wracasz do domu. Robię kanapki i (po całym dniu pracy) wracam do domu.


Cytat:Mówi, że jest z mojego wieku.
W moim wieku. Z mojego to jak z mojej epoki. A inaczej chyba chciałeś.

Cytat:Lubię ścianę.

Idź w tym kierunku, To bardzo dobre wykorzystanie Twojej oryginalności. Takie zagrywki są świetne.
Cytat: firanko logię
razem.

Cytat:ilością posiadanego majątku

Nie ma ilości majątku, jest wielkość. To coś jak many i much. Zwracaj na to uwagę, że są zjawiska policzalne i niepoliczalne.
Cytat:i żałuje swojego postępowania
Swojego postępku, wybryku, jeśli odnosi się wyłącznie do aktu kupna samochodu.
Cytat:im się czerpią baterie
Czerpie a wyczerpuje oznacza co innego.
Cytat:tą nową panią
Tę, podstawa. Tą jedynie z kim, z czym.

Cytat: choć jednej z nich, człowiek umrze
człowiek umiera lepiej.
Cytat: iż mózg jest w stanie spoczynku
No nie wiem. Przecież pracuje. Ciało jest w stanie spoczynku, ale mózg chyba nie.
Cytat:bo gorącalaseczka12 też ich nie pamięta
Tych samych? Nie pamięta własnych.

Cytat:zerknę na okno
w okno.

Lantus, nie wiem, czy robiłem Ci kiedyś łapankę, ale nawet jeśli to pierwszy raz, to na pewno też ostatni. Siadasz do pisania i piszesz. Potem mało przy tym pracujesz. A to nie fair. Przeczytaj parę razy, zanim wrzucisz, szczególnie te krótkie. To raz. Dwa: zacznij czytać książki, żeby poprawić warsztat, bo jak na razie robisz spore bąki. Trochę nie rozumiesz pewnych słów i sformułowań. Jednym słowem: popraw się, do cholery. Lubię Twoją oryginalność w pisaniu. Niezrównoważenie. To może być zwiastun autora nieprzeciętnego, ze świeżym, unikalnym podejściem. Masz zadatki i masz nierówno pod czaszką (ale w pozytywny sposób) i dlatego kiedyś Ci pisałem, żebyś lał na innych i robił swoje. Bo stworzysz własną drogę, własny sposób. Tacy ludzie, jak ty, idą obok stada i wytyczają nowe ścieżki. Ale musisz pracować. Bez ciężkiej pracy g osiągniesz i się zmarnujesz. Dlatego staraj się bardziej, proszę. W tym tekście są przebłyski, ale więcej błędów. Jest dobrze prowadzona historia, ale nie ma dopełnienia. Pamiętaj, że czytelnik potrzebuje na końcu ujrzeć rozwiązanie, katharsis, chyba że znak zapytania jest celowy. Ale tu bez wyraźnej puenty robi się: a tak sobie napisane, dla samego napisania. Zastanów się nad moimi słowami. Pozdrawiam.

Dzięki wielkie, a co do łapanek - nie odchodź, proszę! Smile
Następnym razem się bardziej postaram, tak gdybam.

Pozdrawiam.