Via Appia - Forum

Pełna wersja: oddychanie ponad
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wdech
dobrze jest
czasem porozmawiać całkiem
serio

wydech wdech
w próżni tematów trudnych
pozawieszać słowa
jak
ptaki na obrazie kolejnego nieznanego
twórcy
lecz

wydech wdech wydech
mile
jest
najsamotniej
Bumc. Przestałam oddychać. Mam wrażenie, że zaczęłaś nim sterować- oddechem.
Nie podoba mi się. Całkiem. Pierwszy tekst Twój, który naprawdę mi się nie podoba xD

Poprzerzucałaś te słowa, jakby były zbędnym produktem przemiany materii. Serio, nie wygląda to fajnie. I jestem istotą bardzo stadną, dlatego może wiersz nie do końca do mnie dociera.

:*

Pepcia.
Ciekawie i poprawnie ułożone wersy i puenta też ok. Podoba mi się. Samotność dla wielu kojarzy się z cierpieniem, ja tam ją lubię.
SmileSmile cztery gwiazdki ( słownie)
Ogólnie niezły kawałek, ale trochę niedopracowany imho. Po pierwsze - za dużo oddychania, totalnie psuje efekt. Przerost formy nad treścią. W zupełności wystarczyłby jeden wdech na początku, tak jak jest i jeden wydech przed ostatnią strofą.

Pierwsza przerzutnia jest ok, ale tu:

jak
ptaki na obrazie kolejnego nieznanego
twórcy

zupełnie nie gra. Jaki cel ma przerzucenie
ptaków na obrazie oraz
twórcy?

Bez sensu. W ogóle cały ten strofa jest do przeróbki imho:

pozawieszać słowa w
próżni tematów trudnych
- dwa pierwsze wersy są świetne!

jak
ptaki na obrazie kolejnego nieznanego
twórcy
- ale to jest już lipne.

Tematy trudne jak ptaki na obrazie kolejnego nieznanego twórcy? Naprawdę? Smile I w ogóle dlaczego KOLEJNEGO? Trochę na siłę jest ta metafora i trochę bez sensu.

Mam wrażenie, że nie przemyślałaś tego kawałka i nie posiedziałaś nad nim, lub też po prostu nie dałaś mu wystarczająco długo odleżeć.

Dzięki za komentarze.

Root, piszesz:
Cytat:Po pierwsze - za dużo oddychania, totalnie psuje efekt. Przerost formy nad treścią. W zupełności wystarczyłby jeden wdech na początku, tak jak jest i jeden wydech przed ostatnią strofą.
ale sam widzisz, że:
Cytat:Bumc. Przestałam oddychać. Mam wrażenie, że zaczęłaś nim sterować- oddechem.
Wolałabym nie odpowiadać za śmierć Insomnii poprzez uduszenie.

Teraz serio:
Cytat:Mam wrażenie, że nie przemyślałaś tego kawałka i nie posiedziałaś nad nim, lub też po prostu nie dałaś mu wystarczająco długo odleżeć.
Jeśli mam być szczera, moim błędem jest to, że wrzuciłam go na żywo - tj. najpierw stworzyłam nowy wątek, a dopiero później wymyśliłam sobie wiersz. Więc rzeczywiście nie poleżał.

Nad formą pomyślę, bo być może warto. A do ptasiej metafory mam sentyment - wbrew pozorom myślałam nad nią chwilę.

Dziękuję wszystkim.
Ok, rozumiem. Ale pomyśl nad nią, bo:

Tematy trudne jak ptaki na obrazie kolejnego nieznanego twórcy - to jest coś nie halo. Może trudne jak malowanie ptaków, albo trudne jak zrozumienie ptaków na obrazie, wiesz - coś, co ma SENS. Ptaki nie są "trudne". Mogą być ładne, mogą być wysoko, mogą być nieopierzone, mogą być określone wieloma innymi przydawkami, ale jakoś trudno mi wyobrazić sobie trudne ptaki Wink

No i ten KOLEJNY nieznany twórca też mi jakoś zgrzyta.

Jak na freestyle to jest bardzo dobrze! Big Grin
Roocie!
Widzę, że popełniłam poważny błąd - chodziło mi o porównanie słów zawieszanych w próżni do ptaków na obrazie nieznanych twórców!
Poprawiam, zmieniam.
Smile

//poprawione!
O, teraz to tak! Smile

Ja to sobie prywatnie zabiorę w takiej formie (mogę?):

Oddychanie ponad

wdech
dobrze jest
czasem porozmawiać całkiem
serio

w próżni tematów trudnych
pozawieszać słowa jak ptaki
na obrazie nieznanego twórcy
lecz

wydech
mile jest
najsamotniej
A proszę bardzo. Smile
A IMHO tekst jest bardzo w porządku. Środkowa strofka wydaje się tylko trochę zbyt rozciągnięta.

Pozdrawiam.
Nie skomentuję.
Autorka wie lepiej.



Edit.

Marne prowo. 40% za brak konstruktywnej krytyki i prowokacje.


F.
A teraz pomyśl F.: pomagasz czy szkodzisz forum w ten sposób? Bez sensu.

Maćku, a dla Ciebie 20 za zupełnie niepowiązany z wierszem komentarz. -rr-
Wojbik, dzięki, pomyślę nad formą jeszcze, bo mnie też zgrzyta Smile
Reszcie też dziękuję - na rozmowę z panem Jarkiem chętnie poczekam do momentu zdjęcia bana. Z Maćkiem, o ile będzie chciał wymienić kilka szczerych słów, porozmawiam w najbliższym czasie.
Na PW rzecz jasna. Smile

Na wyluzowanie nerwów polecam gorąco:
http://www.youtube.com/watch?v=5voM2HExV_Q