Via Appia - Forum

Pełna wersja: Namiętnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam sny o Tobie pachnące słodyczą
i ciał tych bliskością, co oddech przytłacza
mam w oczach niebo letnie, co nasze
myśli barwiło na odcień miłosny.
Mam serce z lodu, choć brzmi to fałszywie
ogrzewa je tylko warg Twoich prawda
umieram powoli – zaciągam się Tobą
słońce jak feniks za mnie się rodzi.
Znane zagrania, niestety. Lód, serce, słodycz, a fuuuuj!
Myślę, że potrafisz dużo lepiej, wysil lepiej wyobraźnie i poszukaj własnych połączeń.
Takie wiersze się już raczej nie sprawdzająSmile
Pomyśl, pewnie następny wyjdzie lepiej

W miarę rytmicznie, łagodnie, kobieco.
3/5
A dajcie mi spokój z tymi wierszami o miłości. Miało być oryginalnie, moim zdaniem wyszło jak zawsze - mdło
Miłość tematem nieśmiertelnym, jak śmierć na przykład. Nie ma co ganić autora za dobór. Ładnie poprowadzone. Pozdrawiam.

Achelon, cierpka uwaga: jak nie pasi, to daj sobie po prostu spokój z wierszami o miłości. Nie tylko dla Ciebie to forum.
No nie przesadzajcie nie jest tak źle. Więcej niż trzy bym, co prawda nie dała. Może by trzeba oddzielić strofki, porównania takie se. No, ale kto nie pisał o miłości. Swoją droga to najtrudniejszy temat, bo tak wyświechtany. Do plusów można zaliczyć, że jest ładnie rytmicznie, więc w głowie na chwile było słodko potem zapominam.
A mi się zwłaszcza tytuł podoba. Namiętnik;] Fantastyczne, powaga.
Cytat: Mam serce z lodu, choć brzmi to fałszywie
ogrzewa je tylko warg Twoich prawda
to też zasługuje na wyróżnienie.
choć dla tego...
Cytat: umieram powoli – zaciągam się Tobą
słońce jak feniks za mnie się rodzi.
...z trudnem znajduję usprawiedliwienie. Zaciąganie się nie ma się raczej nijak do umierania. Zastosowane przy np "uzależniam się" (to tylko przykład. nie mówię, że to by było lepsze, bo wrecz przeciwnie, wyświechtane) miało by sens i by się zgrało; wszak zaciągnąć się mozna jakimś dymem, nie?;]
No i co z tym słońcem? Dlaczego jak feniks, dlaczego rodzi, dlaczego ZA MNIE? Co to zna czy, że za nią? Oczekuję odpowiedzi.
Tytuł to najmocniejsza strona tego utworu. Sam wiersz, jak dla mnie, jest bardzo delikatny, intymny... namiętny właśnie. Wyszeptany do ucha z pewnością zyskałby na atrakcyjności.

Pozdrawiam.