Via Appia - Forum

Pełna wersja: pewność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

przeźroczysta skóra
opina dłoń
pręży się i napina

mapa z żył
wyznacza trasę krwii
do sedna istnienia

jeden zły ruch
zostaje przerwana

wypływa zmrożona
pełna odłamków lodu

esencja bycia

wypowiedziana pewność
zmienia się
w chwilach nie istnienia

byle nie zobaczyć dna
butelki
Cytat: opina dłoń
pręży się i napina
trochę powtórzone.

"do sedna istnienia" nie wydaje mi się tu dobre. sedno ma inny sens, niż w zamierzeniu, jak mniemam. sedno istnienia automatycznie czyta się jako sens życia. przynajmniej ja tak mam.

Cytat: wypływa zmrożona
pełna odłamków lodu
trasa?

Cytat:wypowiedziana pewność
WTF?

Cytat:w chwilach nie istnienia
nie będę tego oceniał.
Cytat: byle nie zobaczyć dna
butelki
a to mnie zbiło z tropu zupełnie.

podejrzewam, ze bede musiał tu jeszcze zajrzeć. niedawno odkrylem, ze ciezko przyswajam poezje. muszę ją czytac parokrotnie by pojąć. po prostu nie umiem na siłę się w nią wkręcić. jak mnie nie wsysa, to od razu marudzę i osądzam z góry - niepotrzebnie. dostrzegłem, ze jak czytam cos kilkakrotnie, zmienia sie mój odbiór. wiec moze i tu JESZCZE niczego nei dostrzegłem co jednak nie znaczy, ze nie ma tu nic wartosciowego. niemniej jednak póki co tak mi się to jawi. ot, próba spoetyzowania zjawiska jakim jest rana, najpewniej cięta, i krwotoczek; no i jakies tam zadumanie nad 'esencją' życia w nas. czyli wlasciwie nic ciekawego. i zdecydowanie nieciekawie podniesione.
Witam,
Wiersz, czytelny powiedziałabym, że aż za bardzo...
Poezja powinna pozastawiać nutkę niedopowiedzenia, jakiejś tajemnicy- obszaru do interpretacji dla czytelnika.
Mroczna poezja, pełna bólu, buntu powiedziałabym, że młodzieńczego jeśli nie jest napisana w odpowiedni sposób jest ciężka do przełknięcia.

Czarnuch
Miriad - dzięki za komentarz Wink
Noir - postaram się bardziej tajemniczo pisać, oraz w bardziej odpowiedni sposób :*