Via Appia - Forum

Pełna wersja: Co u ciebie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Lekkim krokiem wszedł do salonu, zamknął drzwi, przekręcił zamek, zasłonił okna, wyłączył grające radio, z gniazdka wyszarpnął - nadal zrelaksowany - kabel zasilający telewizor. Podszedł do szafki nocnej, otworzył szufladę - była pusta. Sięgnął do tej znajdującej się niżej, coraz mniej spokojny. Na szczęście znalazł to, czego szukał. Załadował, przystawił do skroni lufę i pociągnął za spust.

Oh, jaki spokój. Wiatr lekko porusza liśćmi drzew, postrzępione chmury gnają po rozświetlonym niebie. Ze wzgórza idealnie widać staw, promienie odbijają się od niezmąconej tafli wody i uderzają we wszystko, co spotkają na swej drodze. Tak właśnie powstaje mój świat. Nie ma mnie, a on zostaje, promienie dalej będą lecieć w dal, tylko teraz nie zatrzymają się na żadnej siatkówce, nie sprawią że szybciej zabije serce. Piękno bez odbiorcy przestaje mieć znaczenie.

A odbiorca bez piękna?

Bez znaczenia jak, lepiej być niż nie być. Tak się zawsze zdawało. Ostatnimi czasy jednak cień padł na spokojny byt. Może warto było przedtem wyjść poza strefę relaksu, dokonać niemożliwego, poczuć ból i strach, zamiast bezczelnego, oszukańczego spokoju władającego mózgiem i… duszą? Bezsens.

Bez znaczenia co robisz, ale lepiej coś robić, niż nie robić niczego. Proste, ale prawdziwe, prawdziwe choć zbyt proste. Trzeba zastanowić się zawczasu, bo potem będzie za późno – niestety, tylko to pewne.
Cytat:z gniazdka wyszarpnął, nadal zrelaksowany, kabel zasilający telewizor
tu zgrzytnęło. oddziel to jakos.

Cytat:Piękno bez odbiorcy przestaje mieć znaczenie.

A odbiorca bez piękna?
tu jest serce miniatury;] bardzo piekne serce.
dalej zaś rozwija się sieć żył i arteri. i one też są bez skazy;] bardzo ładna miniatura, trudno się przyczepić. prawie idealnie - prawie za ten zgrzyt oraz za kawałek o samobójstwie, który ani nie wyszedł zbyt ciekawie, ani nie przekonał mnie, ze jest tu jakos konieczny, wrecz odwrotnie. choć potrafię przymknąc na niego oko. 5/5
Cytat:Lekkim krokiem wszedł do salonu, zamknął drzwi, przekręcił zamek, zasłonił okna, wyłączył grające radio, z gniazdka wyszarpnął, nadal zrelaksowany, kabel zasilający telewizor.
Coś trzeba z tym fantem zrobić. Każdy wie, że on był nadal zrelaksowany, ale małe zamieszanie się wkradło w to zdanie. Może po "radio" spójnik 'i", a potem podkreślenie i dopiero wtedy o gniazdku itd.

Z początku przemknęło mi przez głowę - po co w ogóle wyliczenie tych czynności? Ano skuteczne wprowadzenie do fragmentu o lufie. Zaskoczyłem się, uśpiłeś moją czujność tą wyliczanką.Smile Początek spełnia swoje zadanie, jak najbardziej.

Cytat:Piękno bez odbiorcy przestaje mieć znaczenie.
Perełka.

Cytat:Bez znaczenia co robisz, ale lepiej coś robić, niż nie robić niczego.
I druga.Smile


Będę się powtarzał za miriadem, no ale cóż - oprócz wstawki "nadal zrelaksowany" nie ma się do czego przyczepić. Pobawiłeś się trochę w filozofa i moim zdaniem wyszło Ci. Te rozważania są niebanalne - proste, ale prawdziwe.Wink Ciężko wyłuskać takie oczywistości, przemyśleć je i opisać w fajny sposób - dałeś radę.

Piątka.

Pozdrawiam!

PS. W porównaniu z wcześniejszymi pracami - progres jest widoczny gołym okiem. Pisz dalej, pisz więcej, czytaj i pisz, co tu gadać.Smile
Dzięki bardzo za poświęcenie mi czasu i komentarze!