Via Appia - Forum

Pełna wersja: Obrończyni zwierząt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nie umiała zabić
schowanego w kobiałce
przyjaciela pająka


patrzyła tylko
jak dusi się przygnieciony
zbliżyła ręce by rozgnieść
jego szczegóły anatomiczne
odwrócony na drugą stronę
tarzał się bezwładnie

mówią była dobra
traktowała zwierzęta
jak ludzi


(z prośby Piramidy wstawiam coś)
No więc co to coś jest? Undecided
Cytat:nie umiała zabić
schowanego w kobiałce
przyjaciela pająka

"kobiałka" nie chce mi się zobrazować, co to jest Ins?Smile Zabieg słowotwórczy Big Grin

Cytat:jego szczegóły anatomiczne

Uciekła gdzieś poetyckość naszego języka.

Rozumiem przesłanie jak najbardziej, a by ukazać je na pajączku(dobrze, że nie teleangiektazji) to IMO świetny pomysł.
Jednak trochę za sztywno Insomnio. Zatop się i ukarz pająka, i ukaż...
Ludzkie i nie ludzkie traktowanie

Pozdrawiam 3/5




Ukaz przez z. Rozumiem, ze nie byliscie nigdy na wsi? odsylam zatem do wikipedii co do kobialki. Starysto mozna jasniej i rzeczowiej?
Przepraszam za brak polskich znakow i interpunkcji. Pisze z telefonu. Pozdrawiam.
Czy traktowanie zwierząt po ludzku jest humanitarne, tak? To nasz dylemat? Nie każdy człowiek jest na tyle dobry, by traktować go jak zwierzę; nie każde zwierzę jest na tyle złe, by traktować je jak człowieka. Chyba się pogubiłem, ale dzięki za tę chwilę zastanowienia. Mam nadzieję, że w ostatniej strofie znalazłem odpowiedni morał.
Szczegóły anatomiczne wydały mi się w porządku, ale tarzanie się już nie tak bardzo. Co do kobiałki przyznam, że musiałem googlować z braku wiedzy, ale tylko z tego powodu. Nie znałem słowa, ale czułem, że jest na swoim miejscu.
Ach, tytuł jeszcze. Na pewno dobrze ci leży? Tyle trafniejszych - tak mi się wydaje - przychodzi mi na myśl, ale jeśli tobie pasuje, to widocznie jest w porządku. Nie będę cię pouczał, sama najlepiej wiesz o czym myślałaś, pisząc ten utwór.