Via Appia - Forum

Pełna wersja: Jest takie miejsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


wszytko takie małe
nawet pagórki za sadem

jak sprawdzić miejsce
które pamiętam z dzieciństwa

ule są bardziej czarne
a kapelusze słomiane spadły
gołębnik oparty o jabłoń
dziwne
ptaki chodzą po trawie

tak jakby zgaszono światła
na scenie lat przeszłych

a ja z wyciągniętą szyją
spoglądam ponad płotem
szukam dnia który pamiętam inaczej

czy w ogóle był

podoba mi się, bo nie jest skomplikowany. parę uwag:
Cytat:tak jakby zgaszono światła
na scenie lat przeszłych
tak jakby zgaszono światła
na scenie lat minionych
- coś to przeszłych mnie razi, albo

tak jakby zgaszono światła
na scenie z przeszłych lat


Cytat:czy w ogóle był
nie jestem pewien czy to potrzebne... bo już szukasz z tym ryjkiem wyciągniętym nad płotem, już go "pamiętasz inaczej", więc po co zastanawiać się czy rzeczywiście był.

i tytuł mi nie pasuje Big Grin ale ogólnie mi się podoba, odpocząłem, a właśnie siedzę przy kawie w barze Cervantes Wink

pozdrawiam serdecznie
Ładny, bardzo ładny i nostalgiczny obrazek. Tylko jak zwykle ta Twoja inwersja się wkradła i mierzi, oj mierzi

Kapelusze słomiane, PANIE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI!

Słomiane kapelusze!

Lat przeszłych akurat świetnie się komponuje i to jest przykład dobrze użytej inwersji, ale "kapelusze słomiane spadły"...

I jeszcze tego nie rozumiem:

gołębnik oparty o jabłoń
dziwne
ptaki chodzą po trawie


Dlaczego "dziwne"? Może Ty wiesz, ale czytelnik bez wyjaśnienia nie załapie. Usunąłbym to "dziwne", bo jest... dziwne. Niczego nie wnosi.

Poza tym - bardzo, bardzo ładny obrazek.
ha! a mi wniosło. Zobaczyłem od razu faceta, który tam zagląda i myśli sobie... "dziiiiwne..." i że na raz widok dziwny. Jak czytam wiersze starysty to mam jasny obrazek przed oczyma praktycznie zawsze Wink a mnie się kapelusz słomiane właśnie podobają! hahah Big Grin pozdrawiam!
Mi też się podoba taki sielski widok. Tak, tak, jeden z tych lepszych wierszy Starysto.
No wiesz ja i tak domaluje sobie swoje, a i na maluję po swojemu. Może nakreślisz to jednym ze swych ołówków(nadasz kolory kredkom[zestawieniu w pudełku])?
Pozdrawiam.
Rot dziękuję, to mój znak fabryczny zaimki i inwersja z czego nigdy nie zrezygnuję, pisałem już gdzieś tu na tych stronach. Smile