Via Appia - Forum

Pełna wersja: Złotówka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
14.01.2013

miałem kolejne wyzwanie
orzeł czy reszta
a w duchu podliczałem
myśl polityczną

i wyszła mimochodem
na spierzchnięte usta


jak trysnął humorem
zatrzęsła się puszka(ha ha)
i ludzkie serduszka

wysypano

miałem kolejne wyzwanie
orzeł czy reszta
a w duchu podliczałem
myśl polityczną

i wyszła mimochodem
na spierzchnięte usta
starego Owsiaka


jak trysnął humorem
zatrzęsła się puszka(ha ha)
i ludzkie serduszka

wysypano na ulicę
a z długiego rękawa
w postaci stówek – złotówek
podliczał wypłatę

na oczach dobroczyńców

Co to jest to pogrubione?
Czytam jak ironię?
Niepodobna, żebym to tłumaczyła.
Mimo to, iż ta cała akcja mi się podoba i cieszy mnie osobiście, to jednak gdzieś na dnie serduszka czają mi się takie brzydkie myśliHeartHuh
No, że złotówki nie powędrują do końca tam gdzie mają...
To nie prawda, wszystkie poza tymi na pewne sprawy techniczne, to nie caritas Wink
zgadza sie. gdyby owsiak robił jakies przekręty, daaaawno by to wyszło na jaw.
mnie też zawsze śmierdział;p ale jednak jest stale pod lupą, jak i cały finał. rekiny tylko czekają na okazję.
ja to jednak naiwny jestem i nie odczytałem, że ten wiersz uderza w Owsiaka, a tu popatrz. Nie no, Jurek jest spoko. Co do wiersza to mnie się nawet spodobał, może dlatego że mam dobry humor, ale nic wielkiego. Taki o, jasny-wesoły jest i tyle. Pozdrawiam.
vysogot, starysta, miriad dziękuję za opinie.
Tam gdzie się człowiek najmniej spodziewa, może coś zakwitnąć, a nie mówię koniecznie w dobrym słowa znaczeniu
To była wątpliwość chwili, bardziej nadająca się do publicystyki niż wiersza, no ale..
Jeszcze raz wam dziękujęWink
Wyszło jak atak na personę, ale nic to.
PozdrawiamSmile
Z całym szacunkiem, ale jak ja nie cierpię mentalności polskiej. Wszędzie dziurę w całym widzieć toż to haniebne. Dziury kościoła nikt nie zauważy, ale już do takiego Owsiaka no to jasne.
Ale to kwestia mentalna.
A co do wiersza.
Rozumiem, że to wiersz okolicznościowy i dlatego niedopracowany. Myślę, że nie można oceniać go w tej kwestii. Wtrącenia i sama ironia są cienkie, rymy też.
Myślę, że nie chciałaś poddawać tego wiersza ocenie.
W sumie, to ocenie nie chciałam poddawać jako takiej myśli, wiersz raczej tak, no cóż.

Dziury w Kościele każdy widzi, a w akcjach charytatywnych nikt nie szuka. To tyle.
Jedynym błędem było odniesienie się do personyConfused
PozdrawiamSmile
To podaj konkretne przykłady i argumenty. Tak czy siak to nie jest na to miejsce. Pozdrawiam.
Dlatego zaznaczyłam, że do publicystyki Ins.
Generalnie nie chodzi mi konkretnie o TĄ akcje charytatywną .
Pozdrawiam.