Via Appia - Forum

Pełna wersja: światełko walczące o blask
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zima gwałtownie weszła do miast
zasypało drogi nawet menelom
nie słychać dzisiaj dzwonienia butelek
a siwe gęby uśmiechają się do Owsiaka

mrugnęło pierwsze światełko
bo nieludzka jest śmierć
gdy tak bez narkozy
odcina przywiązanie do życia

tych pochylonych już ku niej
nie obchodzi polityka
byle łagodnie bez cierpienia

zastygają wtedy jak na fotografii
jeszcze z uśmiechem zatroskania

kolejna nieznośna cisza
treść spoko. mam uwagi takie:
Cytat:zasypało drogi nawet menelom
niepotrzebnie
Cytat:a siwe gęby uśmiechają się do Owsiaka
rozbija klimat
Cytat:nieludzka jest śmierć
gdy tak bez narkozy
odcina przywiązanie do życia
niezgadzam się, ludzie umierali bez narkozy i dalej umierają, podobno to nawet przyjemniejsze jeśli umiera się nie w chorobie. przydałoby się tu coś co mówi o tym, że rzecz dzieje się w szpitalu, chociaż to niby wynika z kontekstu WOŚP
Cytat:tych pochylonych już ku niej
nie obchodzi polityka
byle łagodnie bez cierpienia
dlaczego akurat polityka? "już ku, już ku, przynieś mi herbaty!" - ble
Cytat:zastygają wtedy jak na fotografii
jeszcze z uśmiechem zatroskania
to fajne jest
Cytat:następni
odlicza czas
to na nich spada strach
powstałą ciszą
powstałą ciszą po czym? że już się skończył WOŚP? Hmm

pozdrawiam, serdecznie
Kolejny pani wiersz, który czytam i znów bliźniacza tematyka, choć w nowych, skrojonych na miarę wczorajszego Finału, szatach. I dobrze, bo Owsiak wziął na "warsztat" nowe horyzonty i (abstrahując od tego, ile zebrał/ile wziął, bo nie lubię takich dyskusji hipokrytów po dwóch stronach, wiadomo przecież, że filantropia kosztuje...) fajnie, że ludzie zaczną o tym mówić. Może coś się zmieni, może nie. Do tej pory dbał od dzieci, a wszyscy zapomnieli, że na końcu też się nimi staniemy. Wink I choć życie jest bez sensu, to na złość uparcie trzyma się knota, to prawda, jak w pani tytule. Pozdrawiam miło.
zasypało drogi nawet menelom

niepotrzebnie.....może

Cytat:a siwe gęby uśmiechają się do Owsiaka

..rozbija klimat.......ale taki był wczoraj klimat

Cytat:nieludzka jest śmierć
gdy tak bez narkozy
odcina przywiązanie do życia

niezgadzam się, ludzie umierali bez narkozy i dalej umierają, podobno to nawet przyjemniejsze jeśli umiera się nie w chorobie. przydałoby się tu coś co mówi o tym, że rzecz dzieje się w szpitalu, chociaż to niby wynika z kontekstu WOŚP.........mam nadzieję że mówisz nagłych zgonach, myślę że nie widziałeś jeszcze umierania

Cytat:tych pochylonych już ku niej
nie obchodzi polityka
byle łagodnie bez cierpienia

dlaczego akurat polityka? "już ku, już ku, przynieś mi herbaty!" - ble.......bo to politycy jak Terlikowski, Kurski zabierali głos o swoich durnych przemyśleniach

Cytat:zastygają wtedy jak na fotografii
jeszcze z uśmiechem zatroskania

to fajne jest ......... Smile)

Cytat:następni
odlicza czas
to na nich spada strach
powstałą ciszą

powstałą ciszą po czym? że już się skończył WOŚP? Hmm ......powstaje taka cisza po odejściu kogoś bliskiego,czasem bardzo krótka bo życie pędzi dalej
dzięki Smile
http://www.youtube.com/watch?v=ICX5H2-GZ6E bo zrobiło się mnie i państwu chyba jeszcze zbyt mało patetycznie. Sad
Prostota przekazu, a jednocześnie poezja, jak ja lubię takie wiersze! Bardzo mi się podoba, aczkolwiek końcówka poziom niżej od reszty.

(14-01-2013, 13:31)Lyssa napisał(a): [ -> ]następni
odlicza czas
to na nich spada strach
powstałą ciszą

To bym jakoś zmienił. Jak to czytałem, zakiełkowało mi w myślach takie zdanie:

tych następnych / odlicza czas / w strachu / powstaje cisza

albo coś w ten deseń. Jakoś mi tak bardziej płynie taka końcówka, ta Twoja, Lysso, jest odrobinkę (na tyle, żeby być o oczko niżej od reszty) przegadana.
kolejna nieznośna cisza ...i tak powinno pozostać w zadumie, niczego więcej sobie nie życzę.
Wiersz mądry, doświadczeniem mądry. Prawdą. Jaka by nie była prawda, jest.
Piszę doświadczeniem, tak, bo i ono jest. Znam to też Lysso.
I to jest to pierwsze światełko które mruga dla tych co tworzyli wszystko co za nami. Źle czy dobrze, tworzyli, tylko szacunku brak.
Pozdrawiam Lysso, nie punktuję, przy takim wierszu nie pasuje. Smile