Via Appia - Forum

Pełna wersja: Łamigłówka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(14-01-2013, 22:38)Piramida88 napisał(a): [ -> ]Jak pisałam wcześniej, miała to być tylko scenka

Wybacz, nie zauważyłem. Zazwyczaj nie czytam komentarzy, tylko tekst Big Grin

Tak czy siak, dla mnie to za mało na pełnoprawną miniaturę. Jako scenka, może być.
Cytat:Jako scenka, może być.
Na tę chwilę mi to wystarcza. Nie mniej postaram się by było lepiej i następny tekst zasłużył na mino pełnoprawnej miniaturkiSmile
Pozdrawiam.

EDIT:

Cytat:Osobiście nie rozumiem wysokich ocen

Big Grin

Po tym pomyślałam, że mogłeś zwrócić uwagę na komentarze.
Jest to jakiś pomysł.
Norwid, Popiełuszko - nawet fajnie Smile Tylko, że znowu pojawia się u Ciebie psycholog i ginekolog, a ten sam żart za drugim razem przestaje śmieszyć.
Właściwie jest to jakiś potok myśli, ale... pojawiła się tu opinia, że bohater jest niepoczytalny. Ale czy ja wiem? Pisze (myśli) w miarę spójnie, natomiast same rzeczy, które opisuje byłyby dość kontrowersyjne, gdyby przemieniły się w czyn i zaistniały realnie. No ale zakładam, że podobne myśli przytrafiają się większości z nas, a nie jesteśmy przecież chorzy psychicznie, prawda? Wink
Reasumując:
Pomysł jest.
Szału nie ma.
Dziękuję za wizytę Laj.
Ginekolog - psycholog nie miał być z założenia żartem. Bohater nie koniecznie musi być niepoczytalny. Można to uznać za początki choroby, zaburzenia albo jej pierwsze stadium(ziarnko). skutek uboczny leku? Moment i scenka takiego "lepszego" przebłyskuSmile
Ja tam nie wiem. Moje półkule nie rozmawiają ze sobą w takim sensie, jak ukazuje tekst Wink
Cytat:Świat oszalał i stanął na rękach

za to plusik.

Cytat:Na imię mi Leszek Norwid, dziś zdradzę wam moją gorzką tajemnicę.

zgrzyta mi to zdanie. na imię ma Leszek. Ok. Ale na pewno nie Norwid. To nazwisko. Dlatego: Nazywam się Leszek Norwid i zdradzę wam moją gorzką tajemnicę.
Celowo wywaliłam przecinek na rzecz spójnika; co prawda zarówno przecinek jak i spójnik "i" są poprane dla zdań złożonych współrzędnie łącznych, ale spójnik intuicyjnie wydaje mi się właściwszy.

Cytat:Mój mózg ma dwie półkule:

zapisałaś to w taki sposób, że wynik, iż tajemnicą jest posiadanie dwóch półkul przez imć Norwida.

Cytat:Pełni rolę psychologa, choć wolałbym psychiatry, bo ten przynajmniej przepisze leki.

bardzo spodobało mi się to ironiczno-sarkastyczne zdanie, pełne gorzkiej prawdy

Cytat:Ostatnie co wam powiem, to, że obie części mojego mózgu ciągle się kłócą lub prowadzą dialog wewnętrzny

Ostatnie, co wam powiem, to że obie części mojego mózgu albo ciągle się kłócą, albo prowadzą wewnętrzny dialog.
Cytat:Mój mózg ma dwie półkule: prawą i lewą, tyle że dominuje ta lewa. Niestety.
Cytat:Pewnego razu przyszedł dzień, że ta prawa powiedziała: "Zabij!" Na szczęście posłuchałem tej drugiej...

z zapisu wynika, że narrator nie jest zadowolony z faktu, że DOMINUJE lewa półkula. A nachalne, złe myśli, podsuwa prawa. Brak tu trochę logiki, bo potem NA SZCZĘŚCIE słucha lewej.


warsztatowo całkiem zgrabnie, fabularnie też nieźle, chociaż dosyć płytko.





Ta "logika" z prawą i lewą była zamierzona kapadocjo.
Dziękuję za komentarzWink
Scenka...
Moim zdaniem, jeśli chodzi o formę, to leży i skwierczy z bólu. Budowa wydaje się nieporadna, nieco nieprzemyślana, ale treściowo utwór wypada całkiem nie najgorzej. Trochę ciężko mi się czytało, może po prostu jestem zmęczony, a może coś trzeba pozmieniać.

Pozdrawiam.
To na pewno zmęczenie. Wyśpij się Wojtuś^^
Dzięki za komentarzSmile
Stron: 1 2